Debiut Tesli Cybertruck dla wielu osób był designerskim szokiem. Sądząc jednak po deklarowanej liczbie zamówień auto może okazać się sukcesem rynkowym dla amerykańskiej firmy dowodzonej przez Elona Muska. Owszem, wywołuje skrajne emocje, ale właśnie w tym może tkwić jego siła. Nic zatem dziwnego, że Cybertruck poza tym że stał się obiektem drwin a także pożądania, to dla niektórych firm również źródłem inspiracji, czego doskonałym przykładem jest rosyjska pracowania designerska Modern House z Sankt Petesburga.

Stworzyła ona projekt futurystycznego domu, który już na pierwszy rzut oka jednoznacznie kojarzy się z amerykańskim pikapem. Dostał zresztą odpowiednią nazwę: Cyberhouse. W rzeczywistości ma to być wielopoziomowy bunkier mający zapewnić komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. Jego ściany będą wykonane ze zbrojonego betonu i podobnie jak Tesla Cybertruck pokryte stalą nierdzewną oraz na dachu panelami słonecznymi. Opancerzone okna, stalowe rolety i hermetyczne drzwi-śluzy mają uchronić właścicieli nie tylko przed niepożądanymi gośćmi lecz także przed zbrojnym atakiem przy użyciu rożnych rodzajów broni.

Sama powierzchnia użytkowa domu przeznaczonego dla 6-7 osób to ponad 300 m2. Poza charakterystycznym kształtem elewacji uwagę przyciąga otwarta przestrzeń na drugim poziomie z mnóstwem roślinności, kominkiem i miejscami do siedzenia/relaksu. Na parterze rozmieszczone są prawdopodobnie pokoje i łazienki dla mieszkańców, a także winda dla samochodu do garażu podziemnego.

Co ciekawe, koszt wybudowania Cyberhouse’u szacowany jest na minimum 865 tys. dolarów i jak zapewniają architekci z Modern House zgłosili się już do nich pierwsi klienci zainteresowani realizacją projektu. A Wam jak się on podoba?