Hybrydowe auta stają się coraz popularniejsze, jednak na ich produkcję decydują się jedynie marki, które stać na wprowadzenie do sprzedaży drogiego auta dla nielicznych. Co, więc mają zrobić „zieloni” kierowcy nie dysponujący odpowiednią ilością gotówki?

Właśnie o mniej zamożnych miłośnikach ekojazdy pomyśleli studenci z Rumuńskiego uniwersytetu w Pitesti i w ramach swojej pracy zbudowali wyjątkową hybrydę. Dlaczego wyjątkową? Otóż jako bazę wykorzystali Dacię Sandero Stepway, w której zamontowali zaprojektowany przez siebie zespół napędowy składający się z napędzającego przednie koła silnika wysokoprężnego 1.5 dCi o mocy 68 KM oraz wspomagający silnik elektryczny, który zamontowano z tyłu i napędza on koła tylnej osi. W ten oto sposób powstała pierwsza czteronapędowa Dacia Sandero Stepway.

Niestety, nie wiemy czy pomysł spodobał się w fabryce i, kiedy producent podchwyci pomysł studentów. Może jednak to uczyni, bowiem projekt wygląda interesująco i dzięki niemu Dacia mogłaby podbić rynek tanią hybrydą.