Ostatni etap nie przyniósł już większych zmian. Uczestnicy mieli dzisiaj do pokonania 64 kilometrowy odcinek specjalny i 722 km dojazdu do mety w Buenos Aires.

QUADY

Rafał Sonik zaliczył pechowy rajd, ale ostatecznie do mety dojechał na czwartej pozycji. To identyczne miejsce jak w 2012 roku. Polski quadowiec ma na koncie jedno zwycięstwo, drugie miejsce i dwukrotnie trzecie.

Udany debiut zaliczył Kamil Wiśniewski, który był najlepszy w kategorii 4WD i dziesiąty w klasyfikacji generalnej quadów.

Najlepszym w tej kategorii okazał się 25-letni Rosjanin Siergiej Kariakin. Do mety dotarło 22 zawodników.

SAMOCHODY

Po raz trzynasty Rallye Dakar wygrał francuski zawodnik Stéphane Peterhansel. To jego siódmy triumf za kierownicą samochodu. Na drugiej pozycji finiszowali Sébastien Loeb i Daniel Elena, a trzecie miejsce zajęła kolejna załoga jadąca samochodem Peugeot 3008 DKR - Cyril Despres i David Castera.

Polskich kibiców może cieszyć siódme miejsce załogi Orlen Team, którą stanowili: Kuba Przygoński i Tom Colsoul.

W kategorii UTV triumfowali Brazylijczycy Leandro Torres i Lourival Roldan, jadący Polarisem zespołu Xtremeplus.

MOTOCYKLE

W Buenos Aires nie poznamy ostatecznego zwycięzcy, gdyż odwołanie do wyników złożyła ekipa HRC, która domaga się anulowania godziny kary dla swojego kwartetu. Obecnie nieoficjalnym triumfatorem tej kategorii jest Sam Sunderland, ale w przypadku uznania protestu zwycięstwo przypadłoby Joanowi Barredzie.

Niemalże tradycyjnie w kategorii kobiet triumfowała Hiszpanka Laia Sanz, która ukończyła kategorię motocykli na 16 pozycji. Kategorię Malles-Moto wygrał Argentyńczyk José Julián Kozac.

Z polskiej grupy motocyklistów, rajd ukończył jedynie Paweł Stasieczek, który zajął 81 miejsce.

W tej kategorii sklasyfikowano 97 zawodników.

81. Paweł Stasiaczek (PL) KTM 450 +19:00.05   CIĘŻARÓWKI

Gerard de Rooy, Moi Torrallardona i Darek Rodewald nie obronili ubiegłorocznego zwycięstwa, a maraton ukończyli na trzecim miejscu. Po dwóch latach prymat odzyskał KAMAZ. Od 1996 roku ciężarówka rosyjskiej marki wygrała tę imprezę po raz czternasty. Trzeci raz - drugi jako kierowca - triumfował Eduard Nikołajew, były mechanik Władimira Czagina.