Tej wiosny policjanci z drogówki kontynuują zapoczątkowane już dwa lata temu działania, które mają ukrócić samowolę piratów drogowych w Otwocku, Józefowie i Karczewie. "W zainteresowaniu funkcjonariuszy są osoby, które wykorzystując większą moc i niejednokrotnie techniczne modyfikacje swoich aut, stwarzają zagrożenia w ruchu drogowym, jeżdżąc z nadmierną prędkością i zakłócając nocny spoczynek mieszkańców" - poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Policjant podał, że funkcjonariusze z tej grupy kilka dni temu patrolowali ulice Józefowa. "Policjanci jadąc nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem w pewnej chwili zauważyli osobowe bmw, wjeżdżające na rondo u zbiegu ulicy Granicznej i 3 Maja. Nagle samochód przyspieszył i w kontrolowanym poślizgu objechał skrzyżowanie" - tłumaczył.

Policjanci całe zdarzenie nagrali wideorejestratorem i zatrzymali samochód do kontroli. "Okazało się, że bmw prowadziła 25-letnia mieszkanka powiatu żyrardowskiego, a z nią jechał jej narzeczony" - dodał. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego i nielegalny "drift" 25-latka została ukarana mandatem i otrzymała 6 punktów.

Policjanci wciąż powtarzają, że dla tego typu zachowań nie ma pobłażania. "Apelujemy o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie i pasażerów, ale przede wszystkich dla przechodniów" - powiedział nadkom. Niezdropa.