Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował w oficjalnym komunikacje o otwarciu kolejnych blisko 39 km trasy S6 łączącej Szczecin z Koszalinem. Do ruchu został oddany odcinek Płoty – Kiełpino o długości 14,6 km oraz odcinek Kiełpino – Kołobrzeg o długości 24,1 km. Dojazd ze Szczecina do Kołobrzegu został skrócony o 11 km.

GDDKiA poinformowała, że „przełożenie ruchu na nową drogę umożliwi dokończenie warstwy ścieralnej na sąsiednim odcinku Nowogard - Płoty, czyli zakończenie ostatnich robót nawierzchniowych na całej S6 Goleniów – Koszalin”.

S6 Płoty - Kołobrzeg Foto: GDDKiA
S6 Płoty - Kołobrzeg

Na otwartych w poniedziałek odcinkach obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu wskazująca dojazd nowym odcinkiem do Kołobrzegu. Kierowcy jadący do Koszalina i dalej do Gdańska powinni na węźle Wicimice zjechać na dotychczasową DK6.

W maju oddany został do ruchu odcinek Goleniów – Nowogard, od sierpnia kierowcy korzystają z jednej jezdni na odcinku Nowogard - Płoty. Druga jezdnia gotowa będzie w październiku. Wówczas też otwarte zostaną odcinki S6 od Kołobrzegu do Koszalina oraz część obwodnicy Koszalina i Sianowa umożliwiająca rozprowadzenie ruchu z drogi S6.

Cała 130-kilometrowa trasa S6 od Goleniowa do Koszalina ma zostać otwarta w październiku. Jest obecnie najdłuższym budowanym fragmentem drogi ekspresowej w skali kraju. Nowa trasa ma przebieg zupełnie inny od dotychczasowej dk6. Jej realizacja to koszt ok. 3,5 mld zł, z czego ok. 1,55 mld zł to dofinansowanie ze środków UE w ramach programu POIiŚ 2014-2020.