• Fiat SUV trafia na rynek brazylijski. Pod względem techniki to krewniak Fiata Argo, który jest następcą takich modeli jak Palio czy Punto
  • Włosi zapowiadają zaawansowaną technikę - układy wspomagające kierowcę oraz łączność z internetem
  • Pierwszym użytkownikiem nowego modelu została zwyciężczyni brazylijskiej edycji programu "Big Brother"

Pulse, Domo lub Tuo - jedna z tych nazw trafi do użytku jako określenie nowego modelu Fiata. Decyzję o nazwaniu samochodu podejmie jednak nie producent, a potencjalni klienci. W internecie trwa bowiem głosowanie nad włoską nowością, a samochód na razie przedstawiany jest jako Fiat SUV czy Fiat Projekt 363.

Fiat Pulse czy Fiat Tuo?

Niestety, póki co próżno wypatrywać nowego Fiata w Europie. Fiat SUV trafia bowiem na rynek brazylijski, gdzie można już kupić technicznego krewniaka, czyli Fiata Argo (brazylijski następca modeli Palio oraz Punto). Obecnie trudno jest jeszcze o jakiekolwiek szczegóły techniczne o tym pojeździe, pozostaje zatem bazować na informacjach podawanych przez brazylijskie media.

Nowy Fiat Projekt 363 przedstawiany jest jako kompaktowy SUV z dość skromnymi silnikami. Włosi wspominają dość enigmatycznie o nowym motorze turbo flex. Według lokalnych mediów można liczyć na silnik 1.3 turbo znany m.in. z Jeepa Compassa oraz trzycylindrowy 1.0 turbo. Zapewne, tak jak w przypadku innych samochodów oferowanych w Brazylii, silniki dostosowano do zasilania etanolem.

Fiat zapowiada demokratyzację rozwiązań autonomicznej jazdy (zapewne zatem pojawi się aktywny adaptacyjny tempomat czy asystent pasa ruchu) oraz Fiat Connect Me reklamowaną jako najnowocześniejszą platformę usług internetowych w Brazylii. Nie brak zapewnień o wysokim poziomie bezpieczeństwa, solidności, świetnych osiągach i „zawartości, które zaskoczy konsumenta”. Ale czy rzeczywiście zaskoczy? Jako pierwsza przekona się o tym zwyciężczyni brazylijskiego "Big Brothera", która nowego Fiata otrzymała za zwycięstwo w programie.