Najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek jakie przynosi zima jest odpowiedni przegląd i przygotowanie samochodu. Sieć autoryzowanych serwisów Fiat Auto Poland zaprasza wszystkich właścicieli aut marek Alfa Romeo, Abarth, Fiat i Lancia do bezpłatnego skontrolowania 10 ważnych elementów samochodu w ramach akcji "Z nami zimowe podróże są bezpieczne". Dzięki temu w szybki i prosty sposób kierowcy będą mogli zabezpieczyć swoje cztery kółka przed nadchodzącym okresem zimowym.

Podczas akcji Fiat Auto Poland oferuje kontrolę 10 najważniejszych punktów samochodu, mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pracownicy autoryzowanych serwisów sprawdzą akumulator oraz kondycję ogumienia. Pod lupę trafią także układy: hamulcowy, kierowniczy, zawieszenia i wydechowy oraz stan wycieraczek, oświetlenia i płynów eksploatacyjnych. Po tak szczegółowej kontroli i ewentualnej usłudze serwisowej lub naprawie kierowca może być pewien swojego samochodu.

Jednak to nie wszystko, co serwisy oferują dla kierowców. Wspólnie z uznaną niemiecką firmą TUNAP została przygotowana specjalna oferta polegająca na przygotowaniu samochodu do zimy. Usługa kosztuje tylko 29 zł brutto i obejmuje najbardziej narażone na przymarzanie punkty samochodu. W ramach zabiegu konserwującego pracownik autoryzowanego serwisu FAP przy pomocy odpowiednich środków zadba o właściwe:- smarowanie zawiasów drzwiowych oraz zamka maski silnika i bagażnika- zabezpieczenie bębenków zamków drzwiowych- zabezpieczenie uszczelek drzwiowych

Ponadto podczas tegorocznej akcji Fiat Auto Poland oferuje nie tylko bezpłatne skontrolowanie samochodu ale także atrakcyjne warunki zakupu części zamiennych i akcesoriów. Na liście są m.in. obręcze stalowe, amortyzatory, paski rozrządu, filtry, tarcze i klocki hamulcowe, sprzęgła, akumulatory firmy CENTRA/EXIDE, żarówki czy pióra wycieraczek.

Akcja serwisowa już trwa i zakończy się dopiero 31 stycznia 2011 r. Aby umówić się na spotkanie wystarczy skontaktować się ze specjalistą w wybranym ASO.

Lista placówek znajduje się na stronach: www.alfaromeo.pl, www.abarth.pl, www.fiat.pl oraz www.lancia.pl.