Lewis Hamilton startował z pole position po raz czternasty w swojej karierze i awansował w tej nieoficjalnej klasyfikacji z jedenastego na szóste miejsce, które zajmuje wraz z Alberto Ascari, Jamesem Huntem i Ronnie Petersonem.

Drugie miejscena starcie Heikki Kovalainena oznacza 59. ustawienie jeden-dwa dla McLarena. Jedynie Ferrari (70) i Williams (61) mają na swoim koncie lepszy rezultat.

McLaren i Mercedes-Benz zaliczyli wspólnie 250 Grand Prix. Pierwsze było Grand Prix Brazylii 1995 na torze Interlagos, gdzie Mika Hakkinen i Mark Blundell minęli linię mety na czwartej i szóstej pozycji. Od tego momentu kierowcy tego zespołu trzykrotnie byli mistrzami świata (Hakkinen w 1998 i 1999, Hamiltonw 2008), puchar konstruktorów (1998) i 59 wygranych wyścigów Grand Prix.

Po raz pierwszy w historii dwa auta z różnych zespołów napędzane silnikami Mercedesa stanęły obok siebie na podium – Brawn GP i McLaren. Wcześniej w Australii Hamilton został zdyskwalifikowany.

Rubens Barrichello wygrał dziesiąte Grand Prix w karierze. Podobnie jak James Hunt, Ronnie Peterson, Jody Scheckter, Gerhard Berger i Lewis Hamilton. Było to jego pierwsze zwycięstwo dla innego zespołu niż Ferrari.

Zwycięstwo Barrichello jest 100. kierowcy z Brazylii. Pierwszy triumf w historii odnotował Emerson Fittipaldi za kierownicą Lotusa w Grand Prix USA 1970. Łącznie w wyścigach Formuły 1 startowało 28 kierowców z Brazylii, ale jedynie 6 wygrało wyścig: Ayrton Senna 41Nelson Piquet 23 Emerson Fittipaldi 14 Felipe Massa 11 Rubens Barrichello 10 Carlos Pace 1

Jedynie dwa kraje mają więcej zwycięstw niż Brazylia: Wielka Brytania (206) i Niemcy (106). Czwarta jest Francja (79), chociaż ostatnim zawodnikiem z tego kraju był Olivier Panis, który triumfował w Monako (1996). W Walencji Romain Gorsjean był 70 francuskim kierowcą, który startował w Grand Prix.

Najszybsze okrażenie miał Timo Glock po raz pierwszy w swojej karierze. Jest 117 kierowca w historii Formuły 1.

Jenson Button w ostatnich czterech wyścigach zdobył 11 punktów. W czterech poprzednich uzyskał 40 punktów. Ukończył 11 kolejnych wyścigów na punktowanej pozycji.

Luca Badoer jest pierwszym włoskim kierowca w Ferrari od 1994 roku, gdy za kierownica czerwonego bolidu zasiadał Nicola Larini.

Badoer powrócił na tor Formuły 1 po dziewięciu latach, dziewięciu miesiącach I 24 dniach. Dłuższą przerwę miał jedynie Jan Lammers (10 lat, 3 miesiące). Badoer poprawił swój osobliwy rekord startów w Grand Prix bez punktu. Ma na swoim koncie 50 takich wyścigów.

Bridgestone zaliczyło 150 wyścig w Formule 1, z czego 79 bez żadnego konkurenta.

Kimi Raikkonen zaliczył swoje 150 Grand Prix, po raz 60 stanął na podium i po raz 90 zdobył punkty.

Nico Rosberg ukończył 50 wyścig z 64, w których startował. W ostatnich pięciu startach punktował w pierwszej piątce.

Safety car (samochód bezpieczeństwa) nie wyjeżdżał na tor w ostatnich sześciu wyścigach.