Bezpośredni pojedynek Roberta Kubicy i Felipe Massy, który trwał przez kilkanaście okrążeń, zapewne długo pozostanie w pamięci polskich kibiców. Nasz reprezentant doskonale bronił się przed atakami dysponującego znacznie szybszym bolidem Fina.

Odparł wszystkie jego ataki i minął linię na wysokim, czwartym miejscu. Brawo Robert!

Kimi Raikkonen wygrał po raz trzecie w sezonie. Zadecydował a o tym taktyka: zespół Ferrari doskonale obliczył moment zmiany opon i tankowania. Ferrari musiało zmienić swoją taktykę po błędzie Lewisa Hamiltona, podczas pierwszego pobytu w boksie. Młody Brytyjczyk nie wytrzymał nerwowo i zbyt szybko chciał wyjechać z powrotem na tor, tymczasem jego bolid jeszcze nie był do tego przygotowany.

Gorycz porażki przeżył drugi na mecie, Fernendo Alonso. Przed Hiszpanem otworzyła się niespodziewana szansa na sukces, ale jej nie potrafił wykorzystać.

Bohaterem był Felipe Massa. Brazylijczyk po zgaszeniu silnika przed wyścigiem wystartował z dwudziestej pierwszej pozycji. A jednak potrafił awansować do czołówki, i walczyć z Kubicą o czwarte miejsce...

Wyniki wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii

Klasyfikacja Mistrzostw Świata Kierowców

Klasyfikacje Producentów

MiejsceZespół Punkty1.McLaren 1282. Ferrari 1033. BMW Sauber564. Renault315. Williams136. Toyota97.Red Bull68. Super Aguri48. Honda1