Nowa placówka, podobnie jak warszawskie dilerstwo SEAT-a, nosi nazwę Euromotor i wzbogaciła ofertę Centrum Motoryzacyjnego Jasnogórska.

- W oparciu o bardzo dobre wyniki sprzedaży salonu Euromotor w Warszawie, uzgodniliśmy z Volkswagen Group Polska uruchomienie drugiego w Grupie PGD salonu SEAT-a i wierzymy, że także on odniesie sukces – komentuje Grzegorz Hankus, prezes Grupy PGD.

− Dzięki bogatej gamie samochodów mamy nadzieję szybko zaspokoić głód klientów na SEAT-a, o którym można mówić w Małopolsce, a w dalszej perspektywie budować trwałe przywiązanie klientów do marki.

Obecny salon nie jest jeszcze obiektem docelowym. Równolegle z rozpoczęciem jego działalności, przy ulicy Jasnogórskiej w Krakowie ruszyła budowa nowego salonu, spełniającego najnowsze standardy obiektowe marki.

SEAT w Małopolsce cieszy się dużym zainteresowaniem i jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że wraz z otwarciem salonu Euromotor – pomimo tego, iż nie jest to jeszcze obiekt docelowy – możemy jeszcze lepiej na to zainteresowanie odpowiedzieć – mówi Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR w SEAT Polska – Otwarcie salonu Euromotor w Krakowie to kolejny krok SEAT-a do zbudowania docelowej sieci dealerskiej marki w Polsce; sieci zorientowanej na Klienta, jakość oraz wartości marki SEAT.

Poza oferowaniem szerokiej gamy modelowej SEAT-a Euromotor zapewnia też klientom pełny zakres obsługi okołosprzedażnej – ubezpieczenia, finansowanie, odkup samochodów używanych i sprzedaż akcesoriów, a także, oczywiście, obsługę serwisową.

Pierwszym zamówionym w salonie samochodem (już w pierwszym dniu jego funkcjonowania), była Ibiza 1,2 TSI w wersji Style.