W czwartek 2 kwietnia otwarte zostaną bramy salonu samochodowego w Seulu, na którym rodzimy Hyundai przedstawi swój nowy koncept samochodu hybrydowego nazwany BLUE-WILL. Samochód wabić będzie swoją stylistyką oraz wykorzystaniem ekologicznych materiałów, które można poddać recyklingowi.

Design nadwozia wygląda futurystycznie, a zarazem opadający dach i ucięty tył przypominają modele Honda Insight i Toyota Prius. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie tworzywa uzyskanego z przetworzenia plastikowych butli od napojów do produkcji obudowy przednich lamp.Maska silnika i deska rozdzielcza wykonane są z bioplastów, do produkcji których wykorzystano rośliny, dzięki czemu części te są biologicznie rozkładalne.

Do napędu służy aluminiowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa współpracujący z przekładnią CVT i jednostką elektryczną o mocy 100 kW (136 KM). Energia elektryczna magazynowana jest w bateriach litowo-jonowych, które wspólnie ze zbiornikiem paliwa znajdują się pod tylną kanapą, przez co udało się uzyskać większy bagażnik. Do ładowania akumulatorów mogą zostać wykorzystane panele solarne na dachu.