- Po tragicznym wypadku, ministerstwo zapowiada surowsze przepisy dla kierowców łamiących zakazy prowadzenia pojazdów
- 14-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony przez kierowcę busa prowadzącego mimo sądowego zakazu
- Planowane reformy mają zapobiegać podobnym tragediom, zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zniechęcać do jazdy z sądowymi zakazami
- Zachęcamy do oddawania głosów w ankiecie, która znajduje się pod artykułem
W związku z tragicznym wypadkiem w stolicy, gdzie 14-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych przez kierowcę busa, Ministerstwo Sprawiedliwości przyspiesza prace nad nowymi regulacjami. Sprawca zdarzenia, będący pod wpływem alkoholu i prowadzący pojazd mimo zakazu sądowego, został zatrzymany przez policję po intensywnych poszukiwaniach.
Projekt nowych, bardziej restrykcyjnych przepisów już gotowy
Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha zapowiedział wprowadzenie nowych, bardziej restrykcyjnych przepisów. Choć konkretne rozwiązania nie zostały jeszcze przedstawione publicznie, planowana reforma ma na celu zapobieganie podobnym tragediom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.
- Przeczytaj także: Pani Elżbieta nagle zaczęła dostawać mandaty z Niemiec. Po dwóch latach sprawa się wyjaśniła
MS planuje reformę przepisów. Konfiskata samochodu i bezwzględne więzienie
Ministerstwo Sprawiedliwości planuje kompleksową reformę przepisów, która ma skutecznie przeciwdziałać podobnym tragediom w przyszłości. Nowe regulacje mają być odpowiedzią na narastający problem kierowców ignorujących sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. - informuje PAP.
Choć szczegółowe rozwiązania nie zostały jeszcze upublicznione, resort zapowiada, że będą one znacznie bardziej restrykcyjne niż obecne przepisy. Zmiany mają pełnić zarówno funkcję prewencyjną, jak i zniechęcać do łamania prawa poprzez surowe sankcje. Mówi się o konfiskacie pojazdu kierowcy, który porusza się z aktywnym zakazem, a także o bezwzględnym więzieniu dla takich osób.
Eksperci podkreślają, że nowe regulacje prawne to krok w dobrą stronę, ale równie ważne jest skuteczne egzekwowanie nałożonych kar i zakazów. Tragiczny wypadek w Warszawie stał się impulsem do szerokiej dyskusji społecznej na temat bezpieczeństwa na drogach i efektywności działania obowiązującego systemu prawnego.