Michał Kościuszko doznał uszkodzenia kręgosłupa podczas skoku samochodu na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym. Przejazd kolejnych dwóch odcinków w pętli okupiony został maksymalnym wysiłkiem i protegującym się bólem przy każdym przyśpieszaniu i hamowaniu.

Na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym IX rundy Mistrzostw Świata podczas pokonywania jednej z hop na oesie Mittelmosel1 u Michała Kościuszko wystąpił uraz kręgosłupa. Przez kolejnych kilka minut Michał miał duże trudności z oddychaniem oraz prowadzeniem samochodu. Załoga LOTOS Rally Team po trzech odcinkach specjalnych Rajdu Niemiec zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji WRC. Pomimo kłopotów z kręgosłupem Michał Kościuszko zdecydował się wystartować do kolejnego w pętli odcinka Moselland1.

„Poczułem silne uderzenie w plecy i ból. Miałem duże trudności ze złapaniem oddechu i w związku z narastającym bólem trudność w dojechaniu do mety. Nie wiem co będzie dalej.” – powiedział Michał Kościuszko.

Ostatecznie po dojechaniu na strefę techniczną polski kierowca został skonsultowany przez fizjoterapeutę i odwieziony karetką pod kroplówką do szpitala.