Na tory wyjedzie również kartingowy zespół Roberta Kubicy, którego team managerem został Pietro Sassi. Oficjalnych kierowców zespołu poznamy w grudniu, a prezentacja karta dla mediów ma nastąpić w sobotę podczas zakończenia sezonu Birela.

Birel SpA z siedzibą w Lissone, został założony pod koniec lat 50-tych przez Umberto Salę. Zawodnicy Birela zdobyli dotąd 26 tytułów mistrza świata. Przed ośmiu laty Birel uruchomił projekt Easykart.

Robert Kubica przeszedł z CRG do fabrycznego teamu Birela pod koniec 1999 roku, debiutując w nowym zespole w paryskiej hali Bercy. W 2000 roku, swoim ostatnim sezonie na kartingowych torach, Robert wywalczył dla Birela czwarte miejsce w mistrzostwach świata i w mistrzostwach Europy. Sześciokrotny mistrz Polski, Robert w wieku 14 lat przeniósł się do Włoch i jako pierwszy zagraniczny zawodnik w historii włoskiego kartingu, w 1998 zdobył mistrzostwo Italii w Junior 100, rok później powtarzając ten sukces. Został wicemistrzem Europy w Junior 100, sięgnął po Trofeo Margutti, dwukrotnie wygrał Monaco Kart Cup, posiada w dorobku tytuł mistrza Niemiec.

- Moim celem jest zrobienie czegoś dla świata kartingu, dyscypliny, dzięki której stałem się znany, od której rozpoczęła się moja droga do F1 i do której nadal mam wielką pasję  - powiedział Robert Kubica. - W tym projekcie chciałbym wykorzystać moje doświadczenie, kierować pracą teamu, który zbudujemy - szczególnie z myślą o młodych zawodnikach. Pragnąłbym zaoferować im konkretne wsparcie w kartingu, pomagając w pierwszych krokach na drodze do sportu samochodowego.

Z technicznego i marketingowego punktu widzenia, współpraca z Birelem gwarantuje rozwój tego projektu. Trenuję również kartem, a zatem będę mógł przekazać parę opinii i sugestii natury technicznej, ściśle współpracując z Pietro Sassim, który zajmie się prowadzeniem zespołu, a także z inżynierami Birela i kierowcami oficjalnego teamu. Co do nazwisk zawodników, rozpatrujemy kandydatów we wszystkich trzech klasach KF. Nie wykluczamy również możliwości zaangażowania się w kategorii KZ.