Proces cięcia laserem, który jest wykorzystywany podczas budowy jednych z najbardziej ekskluzywnych instrumentów muzycznych, podkreśla wysoką jakość elementów z forniru znajdujących się w luksusowym wnętrzu SUV'a.

W przypadku wstawek w środkowej konsoli i panelach tapicerskich drzwi pozwolił on na uzyskanie niespotykanie równych linii cięcia, co umożliwiło ukazanie znajdującej się pod spodem warstwy aluminium; powstał w ten sposób rzucający się w oczy wzór złożony z linii, który swój charakter zawdzięcza silnemu kontrastowi między bogactwem drewna a chłodem metalu.  Uzyskany efekt podkreśla powłoka ochronna polerowana do wysokiego połysku.

Lexus RX

Yamaha ze swoim 100-letnim doświadczeniem w tworzeniu przedmiotów miłych zarówno dla oczu, jak i uszu współpracuje z firmą Lexus od momentu jej powstania 25 lat temu, kiedy to była odpowiedzialna za najwyższej klasy ekskluzywne elementy ozdobne, stanowiące wyposażenie limuzyny LS oraz innych modeli.

Omotenashi - japońska tradycja gościnności

Laserowo cięte drewniane wstawki wykonane przez firmę Yamaha to tylko jedna spośród wielu cech modelu RX inspirowanych najlepszymi tradycjami omotenashi - japońskiej zasady serdecznej gościnności.

Zasady omotenashi miały bardzo silny wpływ na sposób, w jaki Lexus projektował model RX, aby ten stał się samochodem, w którym ludzie czują się bezpiecznie, wygodnie i swobodnie a ich potrzeby zaspokojone.

Wysoki komfort na tylnych siedzeniach

Wiele uwagi poświęcono także pasażerom na tylnych fotelach. Wydłużenie rozstawu osi w porównaniu z poprzednim modelem pozwoliło zapewnić więcej przestrzeni wokół nóg, głowy i ramion na wszystkich trzech tylnych siedzeniach. Siedzenia są podgrzewane i sterowane elektrycznie, mają większy zakres regulacji kąta pochylenia oparcia i przesuwania siedziska (w wersji z siedzeniami dzielonymi w proporcji 60:40)

Dzięki temu poziom komfortu i ilość przestrzeni można porównać z flagową limuzyną - Lexusem LS. Atmosfera we wnętrzu może być jeszcze lepsza, jeżeli RX zostanie wyposażony w panoramiczne okno dachowe, które dostarcza więcej światła i zapewnia poczucie przestrzeni.

Elektrycznie sterowane drzwi bagażnika

Nowy RX jest pierwszym modelem Lexusa, który jest wyposażony w elektrycznie sterowane drzwi bagażnika. Jeżeli właściciel niesie torby z zakupami lub bagaż, to nie musi sięgać po nadajnik zdalnego sterowania ani dotykać przycisku zwalniającego blokadę zamka, żeby otworzyć drzwi bagażnika. Zamiast tego wystarczy, że przesunie rękę nad emblematem Lexusa znajdującym się na drzwiach bagażnika - nie musi go nawet dotykać.

Czujnik rozpoznaje obecność nadajnika zdalnego sterowania znajdującego się w kieszeni lub torbie i uruchamia mechanizm otwierania drzwi bagażnika. Układ działa, nawet kiedy właściciel ma założone rękawiczki i reaguje na ruch łokcia, jeżeli obie ręce są zajęte. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkową wygodę i poczucie luksusu, które doskonale odzwierciedla zasady gościnności zawarte w omotenashi.

Pierwszy na świecie uchwyt na kubki/butelki o regulowanej wysokości

Uchwyty na kubki znajdują się prawie w każdym samochodzie oferowanym na rynku, ale Lexus stworzył prosty i sprawny mechanizm, który dopasowuje głębokość uchwytu znajdującego się w konsoli środkowej do wysokości przedmiotu - kubka, puszki lub butelki. Przesuwny mechanizm regulacyjny jest wbudowany w podstawę uchwytu: wystarczy nacisnąć dno uchwytu za pomocą butelki, aby znalazło się na maksymalnej głębokości lub nacisnąć przycisk, aby uniosło się na wysokość odpowiednią dla kubka lub puszki. Zakres regulacji wynosi od 70 do 110 mm.