Nissan Cube pierwszej generacji przedstawił się w roku 1998 i wykorzystywał platformę i jednostkę napędową o pojemności 1,3 l z modelu Micra. Oprócz wersji z napędem na przednią oś i manualną skrzynią biegów dostępna była również odmiana z przekładnią CVT i napędem na cztery koła.

Druga generacja zadebiutowała w roku 2002 i ponownie wykorzystała platformę Micry. Pięciomiescowy samochód otrzymał karoserię o długości 3731 mm i oferowany był z benzynowymi silnikami o pojemności 1,3 i 1,5 l. Do dyspozycji była wersja z napędem na przednią i obie osie.

Trzecia generacja Nissana Cube zadebiutuje na tegorocznym salonie samochodowym w Los Angeles i ma być jednym z globalnych modeli marki. Po debiucie w USA i Japonii trafi również do Europy, gdzie sprzedaż auta rozpocznie się jesienią 2009 roku.

Nissan Cube trzeciej generacji swoimi rozmiarami i stylistyką nawiązuje do poprzedniej generacji i ponownie nadjeżdża z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym HR15DE o pojemności 1,5 l. Silnik w wersji dla rynku północnoamerykańskiego oferowany będzie w połączeniu z napędem przednich lub wszystkich kół e-4WD i przekładnią XTRONIC CVT. Producent oprócz atrakcyjnej stylistyki podkreśla przestronność wnętrza i bogate wyposażenie.