Mateusz Lisowski jest jednym z lepiej zapowiadających się polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia. W swojej czteroletniej karierze sięgnął już po mistrzowski tytuł w pucharze Skoda Octavia Cup (2009) oraz Scirocco R-Cup (2011). W tym roku 21-latek nie ścigał się jeszcze w żadnej serii, ale wszystko zmieni się podczas najbliższego weekendu (23-34 czerwca).

ZespółFörch Racing potwierdził podpisanie kontraktu z kierowcą z Wieliczki. Zastąpi on Stefana Rosinę, którym nie popisał się najlepszą formą w pierwszej części sezonu Porsche Supercup i postanowił wycofać się z serii, a zarazem skupić na rywalizacji w ADAC GT Masters. Lisowski tym sposobem zasiądzie do drugiego Porsche zespołu Förch Racing, obok Roberta Lukasa, podczas Grand Prix Europy w Walencji.

Zawodnik z Małopolski miał już dotychczas styczność z autami klasy GT, a nawet pucharowym Porsche. W 2009 roku testował Saleena S7 GT1, a na początku bieżącego roku jeździł Audi R8 oraz Lamborghini Gallardo GT3. Natomiast swoich sił za kierownicą 911-stki próbował w ramach konkursu Verva Racing Teamu.