Logo

Mercedes: 500 milionów euro na fabrykę akumulatorów do aut elektrycznych

Do 2025 roku pojazdy elektryczne będą stanowiły od 15 do 25 proc. całej produkcji samochodów we wszystkich segmentach.

Nowa fabryka znajduje się o. 50 km od Drezna, w Saksonii. Zatrudni tysiąc pracowników. Pierwsze akumulatory do aut elektrycznych powstaną w niej w połowie 2018 roku.

Firma zapowiada także wprowadzanie nowej generacji akumulatorów 48-woltowych, zdolnych do zasilania skomplikowanych układów elektrycznych i elektronicznych aut.

Mercedes prowadzi także próby z elektrycznymi pojazdami użytkowymi – dostawczakami, autobusami, a nawet ciężkimi ciężarówkami.

Mercedes pracuje także nad pojazdami autonomicznymi – zdolnymi poruszać się po ulicach i drogach bez udziału kierowcy. Pierwszym modelem przystosowanym do jazdy autonomicznej w przyszłości jest nowa klasa E.

Na zdjęciu kanclerz Angela Merkel (druga z prawej) oraz Dieter Zetsche – prezes zarządu Dailer AG (drugi od lewej) podczas wizyty w istniejącej już fabryce akumulatorów Mercedesa.

Przeczytaj skrót artykułu
Zapytaj Onet Czat z AI
Poznaj funkcje AI
AI assistant icon for Onet Chat

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Skrót artykułu