Tematem przewodnim pisma jest najbardziej widoczna cecha nowego Lancera, czyli stylowa wyrazistość a słowo-klucz, które idealnie oddaje charakter tego auta i publikacji jemu poświęconej to przymiotnik ostry.

Lancer Magazine zabiera czytelników w niezwykłą podróż po tętniącym życiem Londynie, „wciąga” w rozmowę z międzynarodową gwiazdą kina – Leonardo DiCaprio, opisuje najmodniejsze gadżety.

Oprócz nowinek ze świata szyku, w magazynie Lancer można także znaleźć wywiad z projektantem Mitsubishi Lancera Evolution X,Masaki Matsuharą i relację z premierowej, europejskiej prezentacji Lancera podczas wystawy Frankfurt Motor Show 2007.

Specjalnie dla magazynu wypowiada się najsłynniejszy debiutant muzycznej sceny 2007 roku – Mika.

Relacje ludzi, żyjących na najwyższych obrotach – pilota samolotu dostawczego, latającego nad niezwykle niebezpiecznym i dzikim kontynentem afrykańskim, i chirurga ortopedy, dają wskazówki jak zachować jasność umysłu w bardzo niebezpiecznych i stresujących sytuacjach.

Pismo w nietypowy sposób odkrywa najważniejsze karty historii Lancera – czy wiedzieliście, że w czasach, gdy z taśm produkcyjnych fabryki Mitsubishi Motors zjechał pierwszy Lancer - w kinach zadebiutował jeden z najsłynniejszych horrorów wszechczasów „Egzorcysta”?

Podobnie, jak w poprzednich edycjach magazynu, poświęconych modelom Pajero, Outlander i Colt, w magazynie Lancer można znaleźć opisy miejsc, które warto zwiedzić, aby móc podziwiać wieloryby, zrobić kurs mistrzowskiego przyrządzania drinków, powspinać się na zamarznięte wodospady i wieczną zmarzlinę lodowców czy popływać z rekinami.

Ostatnie strony Magazynu Lancer zapełnia efektowna sesja mody w ostrym stylu Lancera.

Bezpłatne egzemplarze Magazynu Lancer są dostępne u autoryzowanych dealerów Mitsubishi w całej Polsce.