Dynamiczna, sportowa i nowoczesna sylwetka, dobre osiągi i własności jezdne to tylko nieliczne cechy, które skłoniły członków jury do głosowania na Lancera. Auto pokonało wszystkie modele w swojej klasie między innymi Toyotę Corollę Sedan i Hondę Civic City.

Konkurs Playboya ma długą tradycję – w 15 edycjach plebiscytu wzięło udział jużkilkaset samochodów. Członkowie jury to prawdziwi motoryzacyjni eksperci i entuzjaści – jest wśród nich najbardziej znany polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, wytrawny rajdowiec Andrzej Koper i popularni dziennikarze motoryzacyjni.

Nowy Lancer, produkowany w japońskiej fabryce Mizushima, łączy w sobie najlepsze cechy Mitsubishi Motors - technologię „Project Global”, niezrównaną japońską niezawodność, doskonałe własności jezdne, drapieżną, nowoczesną, japońską stylistykę, bogate, rajdowe doświadczenie oraz dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości.

- Lancer to najważniejszy model w naszej tegorocznej ofercie - stwierdził Arkadiusz Tomala, Dyrektor Zarządzający firmy MMC Car Poland. Już latem powitamy w Polsce Lancera Evolution a jesienią pięciodrzwiową wersję Lancer Sportback i napędzany na 4 koła Lancer Ralliart. W sumie chcielibyśmy sprzedać w tym roku 2000 Lancerów.

Według zgodnej opinii członków jury “Cywilny Mitsubishi Lancer w swojej najnowszej odsłonie naprawdę spełni pokładane w nim oczekiwania”.