W sobotę Valentino Rossi miał - o czym informowaliśmy - poważny wypadek, w wyniku którego złamał rękę. Włoch stanął jednak na starcie, chcąc obronić druga pozycję w rozgrywkach. Miał jednak ogromnego pecha - wszystko ułożyło się dla niego jak najgorzej!

Scenariusz przed rozpoczęciem decydującego wyścigu był taki - Rossi tracił tytuł Wicemistrza Świata 2007 tylko w przypadku, kiedy sam nie zdobyłby ani jednego punktu, a jego najgroźniejszy rywal - Dani Pedrosa wygrałby zawody. Wtedy jednym punktem lepszy byłby Hiszpan...

I tak się dla Włocha niestety stało! Pedrosa (Honda) wygrał pewnie Grand Prix Walencji, tymczasem walczący z bólem Rossi mety nie osiągnął - wycofał się z zawodów.

Na mecie Hiszpan wyprzedził mistrza świata, Australijczyka Caseya Stonera (Ducati) i Amerykanina Johna Hopkinsa (Suzuki). Był to dopiero czwarty, ale jakże ważny triumf w karierze Deniego!

W klasie 250 cm3 tytuł Mistrza Świata zapewnił sobie wcześniej Jorge Lorenzo. Ostatni wyścig w sezonie wygrał dość niespodziewanie Mika Kallio (Red Bull KTM). Fin wyprzedził o niespełna 0,4 sekundy Alexa de Angelisa z San Marino (Aspar Team) oraz Alexa Debona z Hiszpanii (Aprilia Racing).

Jednak prwadziwą senascję zanotowano w klasie 125 cm3. Tytuł Mistrza Świata wywalczył bowiem drugi na mecie w Walencji Węgier Tabor Talmacsi (Aprilia). Jest to pierwszy tytuł węgierskiego motocyklisty w historii.

Wyścig wygrał Hiszpan Hector Fauber (Aprilia).

Wyniki Grand Prix Walencji

Klasa Moto GP

Klasa 250cm3

Klasa 125 cm3

KLASYFIKACJA SEZONU 2007

Klasa 250 cm3

MiejsceKierowca (Kraj - Zespół)Punkty1.Jorge Lorenzo (Hiszpania- Fortuna Aprilia)3122.Andrea Dovizioso(Włochy - Humangest Racing)2603.Alex De Angelis (SanMarino - Master-MVA)2354.Alvaro Bautista(Hiszpania - Master-MVA)1815.Hector Barbera (Hiszpania- Team Toth Aprilia)1776.Hiroshi Aoyama(Japonia - Red Bull KTM)160

MiejsceKierowca (Kraj - Zespół)Punkty1.Gabor Talmacsi (Węgry -Bancaja Aspar)2822.Hector Faubel(Hiszpania - Bancaja Aspar)2773.Tomoyoshi Koyama (Japonia- Red Bull KTM)1934.Lukáš Pešek (Czechy -Valsir Seedorf)1825.Mattia Pasini (Włochy -Polaris World)1746.Simone Corsi (Włochy -Skilled Racing)168