Do Porsche 991 Cup wsiądzie czterech kierowców - wicemistrz Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe Marcin Jedliński oraz jego ojciec Stanisław. Team Manager GT3 Poland Bartosz Opioła tym razem zmienia swoją rolę i po raz kolejny na Mugello pojedzie jako kierowca. Gościnnie w zespole pojawi się Robert Lukas, który przygotowuje się do sezonu Porsche Supercup.

Wyścig na 5245 metrowym torze, który składa się z 15 zakrętów i długiej prostej jest elementem przygotowań do sezonu 2016, który dla Marcina Jedlińskiego i Stanisława Jedlińskiego rozpocznie się już 15 kwietnia na Slovakiaringu.

- W ubiegłym roku zaliczyliśmy super start. Wszyscy byliśmy zadowoleni z wykonanego planu – komentował tuż po ubiegłorocznym wyścigu Bartosz Opioła. Tym razem jedziemy na dobrze nam znany tor, na którym w ubiegłym tygodniu odbyliśmy 2 dniowe testy. W środę wylatujemy do Mediolanu, a już od czwartku zaczynamy testy – przyznaje Opioła. Mieliśmy dużo pracy nad przygotowaniem 2 samochodów, które już wyjechały na Mugello. Jeden samochód chcemy użyć jako treningowego, drugi natomiast pojedzie w wyścigu. Wszystko będzie w rękach kierowców. Chciałbym aby sprzęt nas nie zawiódł. Fajnie, że jest dużo aut – pełny grid robi wrażenie. Mamy 11 samochodów w klasie Porsche, co z pewnością sprawi, że rywalizacja będzie ciekawa. Dla wielu z nas pamiątką z Mugello będzie fakt, że pojedziemy wspólnie wyścig razem z Robertem Kubicą.

W ubiegłym roku ekipa GT3 Poland na krętym, wąskim torze Mugello zajęła 27 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 10 miejsce w 991/997 Cup. Tym razem na liście zgłoszeń widnieje 66 ekip z całego świata, w tym 11 w klasie w której pojadą Polacy.

- Jedziemy na Mugello treningowo, ale jeśli uda się zdobyć jakiś wynik to cały zespół będzie bardzo zadowolony. To jest dla nas kolejne ciekawe wyzwanie. Jest bardzo duże zainteresowanie włoskim wyścigiem ze względu na występ Roberta Kubicy. Blisko 70 ekip pojawi się na torze. W ubiegłym roku poszło nam bardzo przyzwoicie i z pewnością chcemy powtórzyć co najmniej ten wynik. Mój tato podobnie jak i ja chcemy potraktować ten występ jako przetarcie przed sezonem Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Do teamu dołączy Robert Lukas, co motywuje nas jeszcze bardziej. To szybki kierowca, który jest świetnie przygotowany i liczymy na jego doświadczenie. - powiedział Marcin Jedliński.

Hankook 12H Italy-Mugello rozpoczyna się już w czwartek od odbioru administracyjnego i badania kontrolnego pojazdów. Ten dzień to również dwie sesje treningowe w godzinach od 10:00 do 13:00 i 14:00 – 17:00.

W piątek 18 marca o godzinie 8:30 kierowcy pojawią się na briefingu, o 9:15 zaliczą półtora godzinny wolny trening, a o 11:00 staną do kwalifikacji, które potrwają 45 minut. Start do wyścigu odbędzie się o godzinie 14:00. Pierwsza część 12 godzinnego wyścigu potrwa do 18:00, kiedy to wyścig zostanie przerwany, a auta zostaną skierowane do Parc Ferme. Wznowienie rywalizacji nastąpi w sobotę o godzinie 9:30 i zakończy się metą o 17:30.