Największą nowością jest opona Michelin Pilot Sport 4 SUV. Ten segment rynkowy rośnie w niewiarygodnym tempie od lat. Przybywa ponadto naprawdę mocnych modeli, które osiągami dorównują samochodom typowo sportowym. Ich użytkownicy oczekują komfortu, więc opony nie powinny być zbyt twarde i głośne, a także sportowej charakterystyki, gdy zajdzie taka potrzeba.. W dodatku opony mają za zadanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zachowaniu wysokiej trwałości. Niemożliwe? Okazuje się, że nie!

Poznań Motor Show 2019 Foto: Auto Świat
Poznań Motor Show 2019

Firma Michelin ponownie stanęła na wysokości zadania. Debiut opon Pilot Sport 4 SUV może mocno namieszać na rynku. Zapewnienia francuskiego producenta potwierdziły już pierwsze testy wykonane przez niemieckie organizacje TÜV-SÜD i DEKRA. Nowe opony okazały się najlepsze we wszystkich najważniejszych kategoriach. Są numerem 1 na suchej, jak i mokrej nawierzchni.  

 Foto: Michelin

Co więcej, utrzymują najlepsze parametry wraz z zużyciem, czyli w trakcie całego okresu użytkowania.

 Foto: Michelin

Michelin Pilot Sport 4 SUV gwarantuje ponadto wysoki poziom kontroli i precyzji, czyli szybkiej reakcji na polecenia wydawane przez kierowcę, co dodatkowo poprawia przyjemność z prowadzenia. Przekłada się to także na lepsze wyniki okrążeń podczas prób sportowych oraz szybszą, sprawniejszą jazdę po normalnych drogach.

 Foto: Michelin

Ta opona została od podstaw opracowana z myślą o SUV-ach, więc jest w stanie wytrzymać większe siły, które na nią działają podczas dynamiczne jazdy wyżej zawieszonym i cięższym pojazdem, więc powinna służyć przez wiele sezonów.

 Foto: Michelin

Michelin Pilot Sport 4 SUV została opracowana we współpracy z wiodącymi producentami samochodów, ale jest dostosowana do wszystkich SUV-ów. Szeroka gama rozmiarów w rozmiarach od 17 do 23 cali pozwala na dobranie opon do każdego modelu. Już wkrótce zobaczymy je również na wyposażeniu fabrycznym wielu nowych samochodów.

Gorąca nowość na tor i nie tylko

Ważne miejsce na stoisku francuskiego producenta podczas poznańskiego Motor Show zajmuje również nowa opona do wyczynowych samochodów – Michelin Pilot Sport Cup 2 R. Nieprzypadkowo założono ją na koła 520-konnego Porsche 911 GT3 RS, ponieważ została ona opracowana specjalnie z myślą o tym modelu, jak i 700-konnej „911-ki” GT2 RS. To mówi samo za siebie.

Krzysztof Hołowczyc podczas konferencji Michelin Foto: Michelin
Krzysztof Hołowczyc podczas konferencji Michelin

„Erka” jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę niż cenione opony Michelin Pilot Sport Cup 2, w które wyposażane jest np. Bugatti Chiron. To opona z homologacją drogową, ale jej naturalnym środowiskiem jest oczywiście tor wyścigowy. Odpowiednio rozgrzana zapewni jeszcze lepszą przyczepność i sterowność, co sprawi, że samochód będzie szybszy i ostrzejszy w prowadzeniu na suchej nawierzchni. Badania pokazały, że Cup 2 R (od Racing) ma o ok. 10 proc. większą powierzchnię styku z nawierzchnią od Cup 2 i jest o 0,5 s na kilometr od niej szybsza (na Nurburgringu). To produkt stworzony do zaspokojenia wymagań najbardziej wymagających odbiorców. Dla doświadczonych kierowców najszybszych maszyn tego świata z całą pewnością będzie stanowić cenne narzędzie do bicia rekordów okrążeń.

Michelin pokazuje w Poznaniu również całą dotychczasową gamę opon z serii Pilot Sport, które zbierają pozytywne opinie na rynku. Mowa wspomnianych Cup 2 oraz modelach przeznaczonych do codziennego użytkowania – Pilot Sport 4S i 4. Michelin jest ponadto obecny na stoiskach wielu prestiżowych i sportowych marek samochodowych, m.in. Porsche i BMW M.

Poznańskie targi motoryzacyjne cieszą się wielką popularnością. Podczas czterech dni zwiedzający mają możliwość zobaczenia na żywo najważniejszych tegorocznych nowości, które kilka tygodni wcześniej miały swoje światowe premiery podczas wystawy w Genewie.

Poznań Motor Show potrwa do 31 marca. Więcej informacji o targach można znaleźć pod adresem: motorshow.pl.