11 Międzynarodowy Zlot Master Truck odbędzie się w dniach 17-19 lipca na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Przyjedzie ponad 400 przepięknych pojazdów, w tym między innymi "Highway Hero". Jak podają organizatorzy zlotu, ta przepiękna ciężarówka zdążyła już zyskać popularność i uznanie w niemałym światku pasjonatów motoryzacji.

, fot. Perttu Papunen
, fot. Perttu Papunen

Czym wzbudza taki zachwyt? O tym z zapałem opowiada Aleksandra Donocik, współorganizatorka zlotu:

- Przede wszystkim wykonaniem i zachowaniem konsekwencji w realizacji pomysłu. Na pierwszy rzut oka widać, że ekipa Miki Auvinena dokładnie przemyślała stylistykę, a stworzone dzieło dopracowane zostało w każdym calu. Już sama nazwa tej ciężarowej piękności wskazuje, że do czynienia mamy z prawdziwym bohaterem szos. Całość jawi się jako hołd dla amerykańskiego stylu życia i kultury. Motywy na ciężarówce w wysublimowany sposób przenoszą nas do innej epoki, oddając wszystko co typowe dla lat 50. XX wieku, a w szczególności dla tych, którzy z niemałą przyjemnością spędzają życie w trasie. Ciężarówka pokryta kolorem soczystej zieleni przyciąga uwagę, by już po chwili poprowadzić wzrok zainteresowanego po kolejnych etapach kulturowej wycieczki. Szereg motywów charakterystycznych wyłącznie dla amerykańskiego stylu życia, z powodzeniem rozpoznawalnych jest przez mieszkańców wszystkich kontynentów. Odnaleźć możemy między innymi wizerunek kelnerki z truckstopu w klasycznym różowym outficie, z typowym dla tych czasów makijażem i fryzurą, niosącą standardowy fast food dla odpoczywających w podróży kierowców. Kolejne postaci zdobiące pojazd to przykładowo Jusso Lehtinen - Fin stale przemierzający kanadyjskie trasy oraz gwiazda country - John Cash. Postać kierowcy - kobiety, a dokładnie Lisy Kelly znanej z programu Ice Road Truckers dodaje natomiast ciężarówce zadziorności. "Highway Hero" to niewątpliwie epicentrum ciężarowych atrakcji także naszego zlotu - relacjonuje Aleksandra Donocik.

Warto również dodać, że spektakularna dźwignia zmiany biegów mająca 1,5 metra długości, zakończona jest przewrotnie atrapą srebrnego mikrofonu. Postaci amerykańskiej klasyki widnieją także wewnątrz, nie zabrakło nawet szafy grającej.

Master Truck to jedyna taka okazja, by zobaczyć tą ciężarówkę w Polsce, ale też szansa by porozmawiać z samym właścicielem o procesie tworzenia, wrażeniach z jazdy czy po prostu wspólnej pasji. W Imprezie uczestniczyć będzie także Perttu Papunen - artysta, który wykonał malunki na tym unikalnym pojeździe.

Warto nadmienić, że Onet jest patronem medialnym zlotu.

Więcej ciekawostek z dróg na moim blogu: http://mykierowcy.blog.pl/ i profilu AutorzyOnet: http://wiadomosci.onet.pl/autorzy/alvin-gajadhur