W poniedziałek około godz. 19.00 służby otrzymały wezwanie o wypadku na DK19. Na wylocie z miejscowości Sarnaki w kierunku Łosic samochód osobowy marki Renault zderzył się czołowo z ciężarówką. Autem podróżowały trzy osoby.

We wtorek rano młodsza aspirant Emilia Matejczuk z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach poinformowała, że ofiarami wypadku byli kierowca i pasażer samochodu, którzy mieli po 19 lat. Drugi pasażer, który został zabrany do szpitala, miał 18 lat. Ich akcja była dodatkowo utrudniona, bo osoby były zakleszczone w pojeździe.

Zjechał z pasa wprost pod tira. Policja wyjaśnia szczegóły

Matejczuk wyjaśniła, że wstępne ustalenia wskazują, że kierujący samochodem osobowym z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Przez pierwsze kilka godzin po wypadku droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu zdarzenia pracowały: jednostki PSP z Łosic oraz jednostki OSP z Platerowa, Sarnak i Chlebczyna. Oprócz nich na miejscu pojawiły się też karetki i policyjne radiowozy.