Honda Jazz to wyjątkowy przedstawiciel miejskich modeli. Pojazd ma nadwozie, które kształtem nawiązuje do vanów. Dzięki temu, pomimo niewielkich rozmiarów, udało się uzyskać przestronne wnętrze oraz pojemny i funkcjonalny bagażnik o pojemności 304-1205 l (w wersji Crosstar: 298-1199 l).

Teraz do sprzedaży wchodzi czwarta generacja tego pojazdu. Nowy model dostępny będzie tylko z jednym hybrydowym napędem o mocy 109 KM. To z pewnością jedna z głównych przyczyn wyjątkowo wysokiej ceny, jak na pojazd należący do segmentu B. Honda Jazz kosztuje bowiem minimum… 93 900 zł! Nie, to nie pomyłka. Aż tyle japońska firma życzy sobie za bazową odmianę nowego miejskiego modelu Hondy.

Jeszcze więcej muszą zapłacić kierowcy, którzy gustują w samochodach o terenowej stylistyce. Honda Jazz Crosstar to wydatek minimum 112 900 zł. Na usprawiedliwienie tak wysokiej ceny dodajmy, że Crosstar występuje tylko w topowej wersji wyposażeniowej Executive. W tej postaci Jazz ma powiększony prześwit (152 mm wobec 136 mm w wersji standardowej), a ponadto nadwozie uzbrojono w plastikowe nakładki na nadkolach i zastosowano nieco inną stylistykę zderzaków.

Samochód występuje w trzech specyfikacjach wyposażeniowych: Comfort, Elegance i Executive. W standardzie każdej z nich znalazły się m.in. airbagi czołowe i boczne, kurtyny powietrzne, airbag kolanowy kierowcy oraz centralna poduszka z przodu, a także system utrzymania pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją, skaner znaków drogowych, adaptacyjny tempomat, automatyczna klimatyzacja, czujnik deszczu czy cyfrowe radio z Bluetoothem i sterowaniem na kierownicy.

Honda Jazz do sprzedaży w Polsce trafi 13 czerwca. Jednak z racji wysokich cen nie należy nastawiać się na zbyt dużą popularność tego modelu. Będzie to raczej propozycja dla indywidualistów, którzy nawet wśród maluchów poszukują modelu o nietuzinkowej stylistyce, z bogatym wyposażeniem i, obowiązkowo, z hybrydowym napędem. Tu jednak trzeba przypomnieć, że w tej samej klasie jest również hybrydowa Toyota Yaris, której ceny zaczynają się od 76 900 zł.

Nowa Honda Jazz – cennik

Comfort 93 900 zł
Elegance 98 900 zł
Executive 105 900 zł
Crosstar Executive 112 900 zł
Crosstar Executive z czarnym dachem 114 400 zł
Ładowanie formularza...