Stephen Voltze i Fritz Grobe znani są z szalonych pomysłów. Od dawna eksperymentują z napędem alternatywnym, a jednym z wyników tych prac jest zastosowanie do napędu trójkołowca silnika o pojemności 216 litrów! W rzeczywistości jest to jednak 108 dwulitrowych butelek Coca-Coli dla dietetyków.

Sukcesem zakończyła się dopiero 321 próba. Do każdej butelki wrzuconych zostało (częściowo ręcznie) po sześć cukierków, co spowodowało błyskawiczną reakcję chemiczną i …wybuch zawartości. Po takim rakietowym wystrzale trójkołowiec z kierowcą na pokładzie pokonał dystans 67 metrów. Niestety nie zmierzono prędkości maksymalnej. Eksperyment przeprowadzony został w amerykańskiej miejscowości Buckfield w stanie Maine.

Jak się okazuje jest jeszcze wiele możliwości wykorzystania napędów alternatywnych. Ten jednak ma wiele wad – duża pojemność, mały zasięg i nieekologiczne odpady po wykorzystaniu zasobów. Pamiętamy jednak, że wielu znanych wynalazców branży motoryzacyjnej zaczynało podobnie. Dziwne i szalone eksperymenty kończyły się najczęściej stworzeniem czegoś co przetrwało wieki.

Szalonym wynalazcom z USA życzymy sukcesów.