Która samochodowa marka jest w Polsce najbardziej popularna, czy jest to Volkswagen czy może Fiat? Czy Toyota jest naprawdę niezawodna, a francuskie marki bardziej komfortowe od reszty? Czy najchętniej tankujemy na stacjach Orlenu, a ubezpieczamy w PZU? Jakie opony i oleje wybieramy najczęściej i czy serwisujemy w ASO? Odpowiedzi na wszystkie pytania o polską motoryzację AD 2021 uzyskaliśmy dzięki 70. tys. polskich kierowców, którzy wzięli udział w Narodowym Auto Teście Auto Świata i odpowiedzieli na szereg pytań o samochodach, którymi jeżdżą na co dzień. Publikujemy je w nr 52-53 naszego tygodnika, który będzie w sprzedaży od 27 grudnia.

"Auto Świat" zakończył Narodowy Auto Test, w którym specjalnej ankiecie na stronie internetowej przez około miesiąc czytelnicy mogli oceniać swoje samochody. Ankietę wypełniło blisko 70 tys. kierowców. Uzyskaliśmy odpowiedzi na temat podstawowych danych aut, czyli marka, model, rocznik czy rodzaj silnika. Ankietowani ocenili również osiągi, jakość podzespołów, awaryjność, najczęstsze problemy techniczne, jakość usług serwisowych w autoryzowanych i prywatnych warsztatach.

Uzyskaliśmy także informacje o tym, na jakich stacjach benzynowych polscy kierowcy najczęściej tankują swoje samochody, w jakich firmach je ubezpieczają, jakie opony są najbardziej popularne i które oleje najczęściej wybierają. Na podstawie tych danych powstało wiele rankingów, które publikujemy w wydaniu 52-53 (ostatnie w 2021 r., od 27 grudnia w sprzedaży) w specjalnym dodatku poświęconym wynikom NAT.

Auto Świat 52-53/2021 Foto: Auto Świat
Auto Świat 52-53/2021

To wydanie w dużej mierze stworzone zostało przez czytelników, którzy wzięli udział w Narodowym Auto Teście. Informacji o każdym posiadanym przez ankietowanych samochodzie jest naprawdę dużo. Oceny są dogłębne i szczere. Na podstawie tych ocen powstał pierwszy w Polsce ranking niezawodności poszczególnych modeli i marek, który publikujemy właśnie w tym wydaniu "Auto Świata". Ujawniamy też wiele innych ciekawych danych o autach polskich kierowców. Są one naprawdę cenne, będziemy je sukcesywnie publikować, gdyż z całą pewnością pomogą one innym kierowcom wybrać taki samochód, który sprawi najmniej kłopotów w codziennej jeździe i serwisowaniu.

Publikujemy nie tylko rankingi najbardziej niezawodnych modeli i najlepiej ocenianych marek. Zamieszczamy także informacje przydatne dla importerów samochodowych, dystrybutorów opon i olejów, sieci warsztatów, firm ubezpieczeniowych, sieci paliwowych. Polecamy tym bardziej, że wszystkie te informacje pochodzą od 70 tys. polskich kierowców, którzy poświęcili swój czas, żeby wziąć udział w naszej akcji.