Audi A3 clubsport quattro concept mierzy 4490 mm długości, 1856 mm szerokości i 1382 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2631 mm.

Jest to model koncepcyjny bazujący na S3 Limousine. Pod maską kryje sie pięciocylindrowy silnik TFSI o pojemności 2480 cm3, który generuje moc 525 KM.

Przy ciężarze auta 1527 kg, stosunek mocy do masy wynosi 2,9 kg/KM. Maksymalny moment obrotowy 600 Nm jest dostępny w przedziale od 2300 do 6000 obr./min. Audi A3 Clubsport Quattro Concept od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 310 km/h. Model wyposażono w siedmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów S tronic.

Koła samochodu mają wymiary 9,5 na 21 cali i zaopatrzone są w opony o rozmiarze 275/25 R21. W porównaniu z modelem seryjnym Audi S3 Limousine, karoserię obniżono tu o 10 mm.

Do wykończenia modelu wykorzystano niebieski kolor Magnetic Blue. Charakterystycznym elementem pojazdu jest wyglądająca jak ostrze, przebiegająca pod osłoną chłodnicy listwa, wykonana z CFRP.

Z tyłu uwagę przykuwa duży, wyciągnięty w górę dyfuzor, który zapewnia odpowiednie ujście powietrza i spalin.

Kiedy Audi A3 Clubsport Quattro Concept hamuje z dużej prędkości, uaktywnia się tzw. air brake. Uruchamiany elektronicznie tylny segment pokrywy bagażnika błyskawicznie podnosi się z pozycji spojlera w pozycję prawie pionową. Przy prędkości 250 km/h, hamulec powietrzny skraca drogę hamowania o ok. 12 metrów. Również dlatego, że ESC, dzięki zwiększonemu dociskowi, może przekazać tylnej osi więcej mocy hamowania.

We wnętrzu A3 Clubsport Quattro Concept wygodnie zasiądą cztery osoby. Dla kierowcy i pasażera siedzącego z przodu zamontowano sportowe fotele. Wnętrze wykończono w barwie czarnej, z lamówkami w kolorze szarym i kontrastującymi niebieskimi szwami. Podsufitkę i słupki obciągnięto czarną alkantarą, a listwy dekoracyjne wykonano ze szczotkowanego aluminium.

Wersja produkcyjna zostanie pewnie nieco ugrzeczniona i przyjmie plakietkę RS3.