W nowej serii trio wybiera się do ojczyzny wyścigów w Ameryce – na Florydę. Prezenterzy testują stare i nowe modele samochodów policyjnych, a także biorą udział w niełatwym treningu na kierowcę ciężarówek. W 32. sezonie programu twórcy przybliżają także sylwetkę brytyjskiego wynalazcy i konstruktora Sir Clive’a Sinclaira, a także zastanawiają się nad przyszłością benzyny. Wśród recenzowanych modeli samochodów znajduje się Maserati MC20 czy Rivian R1T – w testowaniu prezenterom towarzyszy dobrze znany organom ścigania tajemniczy kierowca – "The Stig".

Program Top Gear jest pozycją atrakcyjną także dla wszystkich tych, którzy nie interesują się motoryzacją. Jak przekonuje Chris Harris:

"W najlepszym wydaniu Top Gear przyciąga ludzi, którzy nie lubią samochodów i myślę, że postaraliśmy się, żeby tak było także w tym sezonie. Nasze szalone przygody przeplatają się z fragmentami na serio, kiedy testujemy samochody. Trochę rygoru pozwala w odpowiednim momencie pozwolić sobie na wygłupy. W nowej serii pochylamy się nad paliwami alternatywnymi, samochodami elektrycznymi i przyszłością motoryzacyjnego świata. Testujemy na drodze Lotusa i Maserati. Staramy się dociec prawdy o wszystkim, co pokazujemy na ekranie. Dopiero kiedy dotrzemy do sedna, pozwalamy sobie na wycieczkę na Florydę czy wyścigi w błocie".

Pierwszy z odcinków 32. Sezonu programu "Top Gear" wyemitowany zostanie w niedzielę 26 czerwca o godz. 22:00 na kanale BBC Brit.