Podwójne pole position do zawodów na słowackim torze wywalczył 18-letni kierowca z Luksemburga Dylan Pereira. W pierwszym wyścigu zamienił je na zwycięstwo. Nie dał się nikomu wyprzedzić i pomimo zaciętych ataków lidera pucharu Szweda Marcusa Flucha utrzymał prowadzenie aź do mety.Najniższy stopień podium przypadł Michałowi Gadomskiemu. Kolejne lokaty wywalczyli Jeffrey Kruger i Piotr Parys.

W drugim wyścigu Pereirze nie poszło tak dobrze. Zdobywcę pole position już na pierwszym okrążeniu wyprzedził Jeffrey Kruger z RPA. Póżniej został jeszcze pokonany przez Flucha. Niewiele brakowało, a poradziłby sobie z nim zaledwie 16-letni Parys. Dla Piotra był to zaledwie czwarty wyścig Volkswagen Golf Cup, a niewiele brakowało do podium. Piąte miejsce zajął Gadomski.

Volkswagen Golf Cup - Piotr Parys Foto: Auto Świat
Volkswagen Golf Cup - Piotr Parys

Po dwóch rundach w klasyfikacji Volkswagen Golf Cup prowadzi Marcus Fluch (130) przed Jeffreyem Krugerem (128), Dylanem Pereirą (118), Michałem Gadomskim (107) i Piotrem Parysem (91).