Na liście startowej tegorocznego rajdu Baja Russia Nothern Forest (21-22.02) ostatecznie znalazło się ponad 20 załóg. Wśród nich doświadczeni zawodnicy  ORLEN Team – Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, dla których będzie to już trzeci wspólny sezon jako załoga samochodowa.

„Czeka nas ciężka zimowa przeprawa i rywalizacja z najlepszymi zawodnikami. Na szczęście temperatura na miejscu jest ujemna i nie zanosi się na roztopy, co znacznie wpłynie na szybkość i jakość przejazdu. Naszymi bezpośrednimi rywalami będą Vladimir Vasiliev – zdobywca Pucharu Świata z 2014 roku, który jedzie na swoim terenie i Brazylijczyk  Renaldo Varela – 3. zawodnik Pucharu Świata 2015. To z nimi będziemy rywalizować o pierwsze punkty w sezonie” – powiedział Marek Dąbrowski

„Baja Russia to dobra rozgrzewka przed zbliżającymi się rajdami długodystansowymi. Odcinki miejscami są bardzo wąskie, typowe dla WRC, a usypane ze zmrożonego śniegu bandy mogą  utrudnić powrót na trasę. Jesteśmy skoncentrowani na dobrym wyniku, celujemy w pierwszą trójkę. Po  Dakarze czujemy niedosyt, problemy ze skrzynią pokrzyżowały nam plany. W tym sezonie od początku chcemy walczyć o najwyższe cele” – powiedział Jacek Czachor.

Na niedzielę 21 lutego organizatorzy zaplanowali start 18 kilometrowego prologu (9.05) i pierwszą część rywalizacji na 180 km OSie (12.30) w rejonie sortawalskim w Republice Karelii. W poniedziałek załogi ponownie pokonają 180 km odcinek specjalny, który będzie ostatnim etapem rywalizacji w zimowym rajdzie Baja Russia.