O swoje trzecie tegoroczne zwycięstwo w cyklu zawodów Pucharu Świata, zawodnik ORLEN Team powalczy w Ameryce Południowej. Po europejskiej rundzie rozgrywanej na Sardynii zawodnicy przenoszą się na najsuchszą pustynię na świecie.

Na Atakamie ścigam się od siedmiu lat podczas Dakaru, więc nie jest to dla mnie nowy i nieznany teren. Zdaję sobie jednak sprawę, że to bardzo wymagająca i zdradliwa pustynia. Chyba nigdzie na świecie nie znajdziemy tak monstrualnych wydm, położonych dodatkowo na takiej wysokości. Walka w tej części świata toczy się więc na kilku poziomach. Przeciwnikiem jest rozrzedzone powietrze, zróżnicowane podłoże oraz przede wszystkim lokalni zawodnicy, którzy na co dzień tu trenują. To będzie dla mnie pierwsza okazja, by rywalizować z Ignacio Casale poza Dakarem i bardzo się z tego cieszę. Przyjmuję sprawdzoną taktykę rozważnej jazdy z mocnym i równomiernym tempem bez podejmowania nadmiernego ryzyka. Moim celem jest Puchar Świata, a wszystko wskazuje na to, że właśnie ten rajd będzie mieć decydujące znaczenie.” – powiedział Rafał Sonik.

Atacama Rally startuje już w najbliższy poniedziałek 31 sierpnia. Zmagania rozpocznie prolog rozegrany w nadmorskim Vina del Mar. Przed zawodnikami ponad tysiąc kilometrów pustynnych odcinków specjalnych podzielonych na 5 etapów.

Punktacja Pucharu Świata – Quady

  1. 
Rafał SONIK (POL) 102 pkt
  2. 
Mohammed ABU ISSA (QAT) 95 pkt
  3. 
Kamil WIŚNIEWSKI (POL) 58 pkt
  4. 
Nelson Augusto SANABRIA (PRY) 22 pkt
  5. 
Antonine LECOMTE (FRA) 19 pkt