Po trzech tegorocznych startach Polacy zajmują siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Stawce przewodzi Katarczyk Nasser Al-Attiyah przed Saudyjczykiem Yazeedem Al-Rajhi i Rosjaninem Valdimirem Vasilievem. We Włoszech na zawodników ORLEN Team czeka trudna technicznie trasa podzielona na pięć odcinków specjalnych.

„Przed nami trzy dni intensywnej rywalizacji, gdzie o końcowym sukcesie będą decydować sekundy. Rok temu ten szybki i trudny rajd ukończyliśmy na wysokim czwartym miejscu. W tym roku chcemy poprawić wynik i zameldować się na mecie na podium.” – powiedział Marek Dąbrowski.

„Jest o co walczyć, dobry wynik we Włoszech to kolejne cenne punkty i szansa na spory awans w klasyfikacji pucharowej. Strata do trzeciego Vladimira Vasilieva nie jest duża.” – dodał kierowca ORLEN Team.

„Udział w tegorocznej edycji potwierdziła czołówka kierowców cross country z liderem klasyfikacji generalnej na czele, co oznacza, że rywalizacja o Puchar Świata wkracza w decydującą fazę” - powiedział Jacek Czachor.

„W Italian Baja startujemy po raz trzeci, wiemy czego się spodziewać. Jesteśmy dobrze przygotowani i gotowi do walki.” – dodał kapitan ORLEN Team.

Oprócz zawodników ORLEN Team w rajdzie wystartuje pięć polskich załóg. Liderzy Pucharu Świata (T3) Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk oraz zespoły startujące w kategorii T2: Jarosław Kazberuk i Robert Szustkowski, Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki, Tomasz Piec i Gabriel Prochacki oraz Edgar Łukasiewicz i Filip Winkowski .

Dwudziesta trzecia edycja rajdu Italian Baja startuje już w najbliższy piątek 24 czerwca. Zmagania zainauguruje 12 kilometrowy prolog, który ustawi listę startową przed sobotnią rywalizacją. W tym roku na zawodników czeka trasa o łącznej długości 560 kilometrów, z czego 334 kilometry stanowią odcinki specjalne podzielone na trzy etapy.