Dzisiejszy etap składający się z dwóch odcinków specjalnych potwierdził, że żaden z zawodników walczących o punkty w klasyfikacji Pucharu Świata nie zamierza odpuszczać, a rywalizacja o zwycięstwo w dwudziestej drugiej edycji Italian Baja będzie trwała do ostatniej prostej.

„Dwa dzisiejsze odcinki specjalne pojechaliśmy bardzo rozważnie. Trasa rajdu pełna jest niespodzianek, na których można uszkodzić samochód i stracić cenne minuty. Przed nami w tym roku jeszcze kilka ważnych rajdów, dlatego jedziemy swoim tempem i staramy się regularnie punktować w klasyfikacji Pucharu Świata. Dzisiaj mieliśmy drobny problem ze skrzynią biegów, którą będziemy musieli wymienić przed jutrzejszym etapem” – powiedział Marek Dąbrowski.

„Po wczorajszym, dobrze przejechanym prologu dzisiaj staraliśmy się jechać bardzo podobnie. Rywalizacja na trasie była bardzo trudna, zawodnicy jadący za nami nie zamierzali odpuszczać. Popełniliśmy dwa błędy, które kosztowały nas kilkanaście sekund straty. Gdyby nie to, czas przejazdu mógłby być naprawdę bardzo dobry. Po trzech odcinkach specjalnych mamy dobre miejsce. Jutro musimy potwierdzić swoją dobrą dyspozycję i powalczyć o wyższą lokatę ” - dodał Jacek Czachor.

Po trzech odcinkach specjalnych liderem rajdu został Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który w klasyfikacji generalnej wyprzedza Rosjanina Aleksandra Zheludova i trzeciego Vladmira Vasilyeva. Załoga ORLEN Team zajmuje piąte miejsce tracąc do lidera tylko 2`41.

Jutro dwa ostatnie odcinki specjalne tegorocznej edycji Italian Baja. Zawodników czeka trasa o łącznej długości ponad 169 kilometrów.

Klasyfikacja generalna Italian Baja 2015:

1.

Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) 2:06`13

2.

Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) +45

3.

Aleksandr ZHELUDOV/Anton NIKOLAEV (RUS) +1`18

4.

Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS)  +1`48

5.

Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) +2`41

6.

Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) +4`12

7.

Benediktas VANAGAS/Sebastian ROZWADOWSKI (LTV/POL) +6`00

8.

Lorenzo CODECA/Bruno FEDULLO (ITA) +11`40

9.

Yuriy SAZANOV/Arslan SAKHIMOV (KAZ) +15`08

10.

Joan ROCA VILA/Albert HORN (ESP/HUN) +19`08