Przed Polakami pięć etapów pustynnej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora udział w Sealine Cross Country Rally będzie trzecim występem w tegorocznych eliminacjach Pucharu Świata FIA. Zawodnicy ORLEN Team dobrze zaprezentowali się podczas pustynnego Abu Dhabi Desert Challenge zajmując wysokie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

„Przed nami kolejna runda eliminacji Pucharu Świata i szansa na cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Czeka nas pięć dni rywalizacji w nieco innej scenerii niż w Abu Dhabi. Duża część trasy to kamienista nawierzchnia, na której można zgubić cenne minuty wymieniając koło.” – powiedział Marek Dąbrowski. „Sealine Qatar to również pojedynek nawigatorów. Kluczem do sukcesu będzie forma pilota, ja mam to szczęście, że po mojej prawej stronie siedzi jeden z najlepszych nawigatorów na świecie.” – dodał kierowca ORLEN Team

„Zbliżający się rajd to typowe zawody dla nawigatorów, czeka mnie wyjątkowo dużo pracy. Katar nie jest dużym krajem, co oznacza, że pustynia będzie mocno rozjeżdżona. Na trasie napotkamy dużo nakładających się na siebie dróg, z których będziemy musieli wybrać najlepszy szlak.” – powiedział Jacek Czachor.

„Jedziemy walczyć o pierwszą piątkę, chociaż na starcie zameldowali się topowi kierowcy cross country. Już w Abu Dhabi pokazaliśmy, że jesteśmy w dobrej formie i trzeba się z nami liczyć.”– dodał.

Na trasę tegorocznego Sealine Cross Country wyjedzie 46 samochodowych załóg, wśród nich oprócz zawodników ORLEN Team jeszcze dwie polskie załogi. W kategorii T3 Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk, którzy będą bronić pozycji lidera Pucharu Świata w swojej kategorii oraz Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski jadący Fordem Raptor.

Dla absolwenta Akademii ORLEN Team Kuby Piątka Sealine Cross Country jest drugim sprawdzianem w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Polak wraca do gry po pechowej awarii na trasie ostatniego etapu Abu Dhabi Desert Challenge i zapowiada walkę o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej FIM. Wśród konkurentów Polaka najlepsi zawodnicy cross country: Toby Price, Pablo Quintanilla i Sam Sunderland.

„Jestem podbudowany dobrym występem w Abu Dhabi. W Katarze chciałbym utrzymać wysokie tempo i rywalizować z najlepszymi. W Sealine Cross Country startuję drugi raz, wiem na co zwrócić uwagę. Istotnym elementem będzie nawigacja, na której te zawody się opierają. Najważniejsze, żeby zachować koncentrację przez cały rajd i trzymać kontakt z czołówką.” – powiedział Kuba Piątek.

Rajd odbędzie się w dniach 18-22.04 2016 r. Łączna długość odcinków specjalnych wynosi 1633 km. Badanie techniczne i odbiór administracyjny odbędą się w Losail International Circuit, a od poniedziałku baza rajdu przeniesie się do Sealine Bivouac.