Dzisiaj o wyjątkowym pechu może mówić Kuba Piątek. Absolwent Akademii ORLEN Team po wczorajszych problemach zdrowotnych, rano wystartował na trasę z zamiarem odrobienia strat do czołówki. Niestety mimo płynnej i pewnej jazdy w pierwszej części etapu defekt motocykla uniemożliwił młodemu zawodnikowi osiągnięcie dobrego wyniku.

„Na sześćdziesiątym piątym kilometrze pierwszego odcinka specjalnego wybuchł mus w tylnym kole mojego motocykla. Opona spadła z felgi co uniemożliwiło mi kontynuowanie jazdy. Musiałem  wycofać się z dzisiejszego etapu i zapomnieć o dobrym wyniku. Szkoda, bo od startu utrzymywałem równe tempo jazdy i nie popełniałem błędów nawigacyjnych. W połowie trasy  wyprzedziłem dwóch zawodników, którzy jechali przede mną. Jutro ostatni odcinek rajdu, nie odpuszczam, wracam na trasę, żeby walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej juniorów” – powiedział Kuba Piątek

Z tych samych powodów dzisiejszego etapu nie ukończył dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Alessandro Borutti. Pod nieobecność świetnie dysponowanego Włocha na pierwsze miejsce w generalce awansował Austriak Matthias Walkner.

W stawce quadów swoją rewelacyjną formę ponownie potwierdził Rafał Sonik. Zawodnik ORLEN Team odniósł dzisiaj swoje drugie etapowe zwycięstwo deklasując rywali na pierwszym odcinku specjalnym. W klasyfikacji generalnej Rafał Sonik powiększył przewagę nad drugim Kamilem Wiśniewskiego i Francuzem Stephane Marthoud.

„Po wczorajszym etapie byłem niezadowolony, miałem świadomość błędów, które popełniłem i sytuacji w jakich do tego doszło. Musiałem na spokojnie poukładać sobie wszystko w głowie i zmienić kilka rzeczy. To poskutkowało. Dziś wyjechałem na trasę skoncentrowany i pewny tego co i jak należy zrobić. W wielu miejscach jechałem ostrożniej i wolniej niż rywale, co okazało się dobrą taktyką. Pozostaję liderem rajdu, ale do końca wciąż mamy dwa odcinki specjalne, które podobnie jak dziś mają być bardzo trudne. W szczególności dla quadów" – powiedział Rafał Sonik

Jutro ostatni etap tegorocznego rajdu Sardynii. Zawodnicy pokonają dwa odcinki specjalne o łącznej długości ponad 143 kilometrów.

Motocykle klasyfikacja generalna Sardegna Rally Race 2015:

1.

Matthias WALKNER (AUS) KTM 14:25`54

2.

Armand MONLEON (ESP) KTM +5`10

3.

Marc COMA (ESP) KTM +6`34

4.

Helder RODRIGUEZ (POR) Yamaha +7`22

5.

Paulo GONCALVES (POR) Honda +11`52

6.

Jacopo CERUTTI (ITA) Honda   +12`57

7.

Jordi VILADOMS (ESP) KTM +20`14

8.

Ruben FARIA (POR) KTM +20`37

9.

David CASTEU (FRA) KTM +21`29

10.

Luca VECCHI (ITA) +22`47

62.

Kuba PIĄTEK (POL) KTM  +26:15`45

Quady klasyfikacja generalna Sardegna Rally Race 2015

1.

Rafał SONIK (POL)  18:06`58

2.

Kamil WIŚNIEWSKI (POL)  +19`53

3.

Stephane MARTHOUD (FRA) +40`59

4.

Mohammed ABU ISSA (QAT)  +6:18`41

5.

Sebastein SOUDAY (FRA) +54:28`52