W tej wersji Giulia będzie oferowana z dwoma nowymi silnikami do wyboru: benzynowym 2.0 Turbo o mocy 280 KM oraz wysokoprężnym 2.2 Diesel o mocy 210 KM. Veloce (z włoskiego „szybki”) w przypadku Alfy Giulii oznacza również napęd na 4 koła oraz ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów. Obecnie w ofercie znajdują się słabsze wersje wspomnianych silników oraz topowa Quadrifoglio z 510-konnym motorem 2.9 Biturbo V6 pod maską.

Ponadto auto wyróżnia się dedykowanym kolorem lakieru Misano Blue (jak na zdjęciach), napisami "Veloce" na przednich błotnikach, czarnymi ramkami drzwi na wysoki połysk, delikatnie przestylizowanym zderzakiem przednim, tylnym dyfuzorem oraz opcjonalnymi 19-calowymi obręczami kół. Sportowy klimat panuje także we wnętrzu, utrzymanym w czarnym kolorze. Znajdziemy w nim sportowe fotele i alumniowe elementy ozdobne.

Alfa Romeo Giulia Veloce powinna trafić do oferty jeszcze w tym roku. Na konkrety musimy poczekać do paryskiego autosalonu, który rozpocznie się 29 września.

Alfa Romeo Giulia Veloce
Alfa Romeo Giulia Veloce