Komisarz w rozmowie z PAP przekazał, że w związku z świętami Bożego Narodzenia na polskich drogach pojawi się więcej policjantów z ruchu drogowego. "Funkcjonariusze będą widoczni głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz na drogach wjazdowych i wyjazdowych z metropolii" - zaznaczył policjant.

Wskazał, że na drogach nie zabraknie także nieoznakowanych radiowozów ze specjalnych policyjnych grup "Speed".

"Szczególną uwagę zwracać będziemy na badania trzeźwości kierujących pojazdami oraz poważne wykroczenia skutkujące zagrożeniem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego" - podkreślił.

Kierowcy mogą się spodziewać także kontroli prowadzonych pod kątem przekraczania prędkości, ale także sposobu przewożenia pasażerów czy stanu technicznego pojazdów.

"Proszę pamiętać, aby w samochodzie posiadać przy sobie maseczki. Co prawda podczas kierowania nie są one wymagane, ale dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, np. podczas rozmowy z funkcjonariuszem czy też zatrzymania, np. na stacji benzynowej będą już niezbędne" - zaapelował.

Policjanci przypomniał również, że zeszłym roku przez trzy dni świąt policjanci zatrzymali w całym kraju ponad 500 nietrzeźwych kierowców. "W 2019 roku w ciągu trzech świątecznych dni doszło do 187 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 233 zostały ranne" - dodał.