Na koncie ma zdobyte 1354 punkty.Schumacher 7-krotnie wywalczył tytuł mistrza świata kierowców. Żaden z kierowców nie może pochwalić się lepszymi rezultatami. Ta statystyka może być jeszcze bardziej korzystna. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy rundy, a do prowadzącego w punktacji kierowców Fernanda Alonsa Niemiec ma zaledwie dwa punkty straty.Pierwsze punkty w F1 dla Roberta KubicyMarzenia polskich kibiców po wyścigu na Monzy zostały spełnione. Robert Kubica w wyścigu o Grand Prix Włoch stanął na najniższym stopniu podium. Nasz kierowca, który ruszał z 3. rzędu, popisał się znakomitym startem. Po pierwszej szykanie był trzeci. Wyprzedzali go tylko Michael Schumacher i Kimi Räikkönen. Przez długi czas Robert bronił się przed zaciekłymi atakami Felipe Massy. Trzecie miejsce polski kierowca stracił po drugim pit stopie. Na wyjeździe z pit lane wyprzedził go Fernando Alonso. Jednak w pojeździe Hiszpana eksplodował silnik i Kubica powrócił na swą pozycję. W wyniku tej awarii błąd popełnił także Massa. Robertowi pozostało już tylko dojechanie do mety.