Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych punktów, dzięki którym wartość samochodu przysprzedaży będzie znacznie wyższa od ceny rynkowej. Przekonasz się, że dbając o auto i serwisując je w odpowiedni sposób sprzedasz je szybciej oraz korzystniej niż myślisz.

Wygląd auta

Każdy potencjalny nabywca, niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia, zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd auta. Stan powłoki lakierniczej, widoczność rys i wgnieceń czy stan tapicerki to kluczowe elementy, które podlegają weryfikacji w pierwszej kolejności. Zadbaj więc o to, aby samochód był serwisowany przez profesjonalistów. Czy to prace blacharskie, czy lakiernicze, specjaliści autoryzowanych serwisów są odpowiednio przygotowani do precyzyjnych napraw. W przypadku uszkodzeń lakieru, naprawy w ASO wykonywane są przy użyciu lakieruidentycznego z oryginalną powłoką lakierniczą, dzięki czemu lakierowanie jest idealnie dopasowane. Grubość lakieru w każdym przypadku będzie wskazywać na dokonywane naprawy, ale wykonując prace blacharsko-lakiernicze w autoryzowanym serwisie masz pewność, że jedyny widoczny ślad pozostanie w dokumentacji serwisowej pojazdu.

Historia serwisowa

Historia serwisowa jest kolejnym kluczowym elementem podczas sprzedaży samochodu. Aż 90% potencjalnych nabywców samochodów używanych przyznaje, że jest w stanie więcej zapłacić za samochód z pełną historią serwisową w ASO.Normą stała się konieczność okazania książki serwisowej lub podanie numeru nadwozia (VIN) celem weryfikacji rzetelności sprzedającego. Znając numer VIN, z łatwością możnaustalić czy samochód był serwisowany w autoryzowanym serwisie – można ustalić m.in. przebieg, historię naprawczy daty przeglądów. Korzystanie z autoryzowanego serwisu czyni Cię wiarygodnym sprzedawcą, dzięki czemu możesz zapewnić sobie korzystną pozycję negocjacyjną. Zgodnie z analizą rynku samochodów używanych, przewaga cenowa samochodów serwisowanych w ASO wynosi nawet 10%. Znaczące jest to zwłaszcza w przypadku samochodów klasy premium, gdzie różnica w cenie jest istotnie zauważalna. Potencjalny nabywca z pewnością doceni fakt serwisowania pojazdu w ASO, które jako jedyne są w stanie zastosować najnowsze technologie, sprzęt i wiedzę dedykowaną dla konkretnej marki.

Komponenty – części zamienne

Postaw na oryginalne części! W taki sposób otrzymasz najwyższą jakość oraz zapewnisz sobie optymalne bezpieczeństwo. Podczas wyboru komponentów, kusząca jest możliwość zaoszczędzenia. To jednak ryzykowny krok, który kiedyś może przynieść koszty niewspółmierne do wcześniejszych oszczędności. Oryginalne części są identyczne z tymi, które zostały wykorzystane do produkcji samochodu, którym jeździmy. Przeszły z sukcesem wszystkie testy gwarantujące doskonałą jakość i dłuższą żywotność. Jeśli planujemy cieszyć się sprawnym samochodem przez długi czas, a podczas sprzedaży zaprezentować doskonałą pracę silnika oraz płynność jazdy, to warto zapłacić więcej. Pokaż, że stan pojazdu jest na tyle dobry, że nie potrzeba kolejnych inwestycji. Będzie to kolejny pretekst by podnieść cenę naszego sprawdzonego, egzemplarza.

Usługi autoryzowanych serwisów warto potraktować jak długofalową inwestycję – zarówno w samochód, jak i w swój własny komfort. Nie bez znaczenia jest równoczesny zysk w postaci wyższej wartości samochodu serwisowanego w ASO w stosunku do tych, które swoją historię serwisową budują u niezależnych mechaników.

Poznaj wyniki niezależnego audytu obsługi Klienta w ASO (TNS Garage Quality Check 2015):http://www.tnsglobal.pl/informacje/klucze-jakosci-2015-wreczone/