1 maja 2022 r. funkcjonariusze z człuchowskiej drogówki realizowali zadania związane z długim majowym weekendem. Sierż. szt. Adam R. i jego kolega w tym dniu pełnili służbę na motocyklach. Podczas kontrolowania prędkości w miejscowości Wierzchowo Dworzec na drodze krajowej nr 25 otrzymali od dyżurnego polecenie udania się na miejsce wypadku pod Człuchowem. Natychmiast obaj policjanci włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i ruszyli.

Niestety, na trasie przejazdu podczas wyprzedzania jednośladami kolumny samochodów osobowych doszło do zderzenia z jednym z nich. Pojazd, o którym mowa, nagle skręcił w lewo. Pierwszy z dwójki policjantów zderzył się z tym samochodem. Mimo natychmiast podjętej akcji reanimacyjnej 41-letni policjant nie przeżył. Drugi policjant zdążył wyhamować i nic mu się nie stało. Kierowcy oraz pasażerce samochodu również nic się nie stało. Kierujący był trzeźwy.

Aktualnie policjanci wyjaśniają szczegóły tego tragicznego wypadku. Sierż. szt. Adam R. pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie i miał 8-letni staż w policji i był żonaty. Osierocił dwójkę dzieci.