O rezygnacji swojego zastępcy Olafa Napiórkowskiego poinformowała radnych burmistrz Żar Danuta Madej na sesji rady miejskiej, która odbyła się we wtorek — napisała "Gazeta Lubuska".

"Panie przewodniczący, wysoka rado, wpłynęło do mnie pismo ze strony pana Olafa Napiórkowskiego, w którym składa rezygnację z funkcji zastępcy burmistrza miasta Żary z powodów osobistych. Szanowni państwo zamierzam przyjąć tę rezygnację" – miała powiedzieć Madej cytowana przez "GL".

Żarska policja nie podaje personaliów osoby, która w sobotnie, 27 sierpnia br., popołudnie została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu na skuterze.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żarach Aneta Berestecka powiedziała PAP, że chodzi o 49-letniego mieszkańca Żar, który został zatrzymany do kontroli na jednej z ulic miasta, kiedy jechał na skuterze.

Badanie wykazało, że kierował, mając w organizmie 1,86 promila alkoholu. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych, zatrzymano także jego prawo jazdy.

"Toczy się wobec niego postępowanie z art. 178 a Kodeksu karnego, dotyczącego jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych. Sprawa trafi do sądu" – powiedziała PAP Berestecka.

"Gazeta Lubuska" napisała, że Olaf Napiórkowski ma 49 lat i od początku swojej kariery zawodowej jest związany z samorządem lokalnym. Pełnił między innymi funkcję sekretarza powiatu żarskiego. Jako wiceburmistrz Żar odpowiadał za oświatę, sport i sprawy społeczne. Był wymieniany jako następca obecnej burmistrz i miał startować w najbliższych wyborach samorządowych.

Autor: Marcin Rynkiewicz