Tym razem uczestnicy przejazdu skierowali się w stronę gór, podążając za hasłem tegorocznej parady: „V Edycja –Szczyt Emocji”. Poza „wielką turystyką” – podróżą malowniczymi trasami środkowej i południowej Polski – ponad 100 dwuosobowych załóg w sportowych maszynach z Zuffenhausen odwiedziło tor wyścigowy Porsche Driving Experience Silesia Ring.

Drugiego dnia, w sobotę 9 września, ponad stu kierowców wraz z pilotami wyruszyło w stronę Kamienia Śląskiego, gdzie mieli okazję przetestować swoje samochody na najnowocześniejszym obiekcie wyścigowym w Polsce – torze Silesia Ring, który przez kilkanaście dni sierpnia i września br. zamienił się w Porsche Driving Experience.

W tym miejscu na uczestników czekała niespodzianka w postaci supersportowego samochodu hybrydowego: Porsche 918 Spyder, które dołączyło do parady. Po zmaganiach na torze uczestnicy udali się do Wałbrzycha, by odwiedzić tam Zamek Książ. Ostatnim etapem podróży w duchu gran turismo była wyjątkowo kręta, malownicza trasa prowadząca do Szklarskiej Poręby, gdzie kierowcy przekroczyli metę tegorocznej, jubileuszowej parady.

Porsche Parade 2017 to piąta edycja emocjonującego wydarzenia dla miłośników motoryzacji i pasjonatów marki Porsche. Uczestnicy parady swoim przejazdem przez Polskę budzą uśmiechy na twarzach mijanych przechodniów i innych kierowców, a przy okazji dają okazję do bliższego zapoznania się z charakterem kultowej marki sportowych aut z Zuffenhausen.

Porsche wspólnie z Michelin

Partnerem Porsche Parade 2017 jest Michelin – producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych.

Michelin przy okazji tego wydarzenia prezentuje swoją najnowszą oponę o ultrawysokich osiągach – Michelin Pilot Sport 4S, która przeznaczona jest do samochodów o dużej mocy. W oponie Michelin Pilot Sport 4S wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne stworzone na potrzeby sportów motorowych oraz testowane m. in. w 24h Le Mans, WRC oraz Formule E.