Pierwszym modelem Volkswagena, który stał się prawdziwym hitem sprzedaży był popularny Garbus. Łącznie wyprodukowano ok. 21,5 miliona sztuk tego modelu. Najpopularniejszym modelem w historii niemieckiej marki jest natomiast kompaktowy Golf, którego sprzedaż osiągnęła 28 milionów egzemplarzy. Nie można także zapominać o większym Passacie i małym Polo. Odpowiednio powstało do tej pory ok. 17,5 i 11,5 miliona sztuk.

"Ten jubileusz produkcyjny jest także - a w zasadzie przede wszystkim - zasługą naszych pracowników ze wszystkich fabryk i biur na całym świecie. Aby wyprodukować ponad 111 milionów pojazdów potrzebne są olbrzymia wiedza inżynierska i kilkudziesięcioletnie doświadczenie." – powiedział Hubert Waltl, Członek Zarządu ds. Produkcji marki Volkswagen.

"Załogi ze wszystkich zakładów Volkswagena mogą być dumne z tego wyniku. Jednak w imieniu pracowników chciałbym podziękować przede wszystkim klientom, którzy od dziesięcioleci w wielu krajach świata obdarzają nasze produkty wielkim zaufaniem. Moje koleżanki i koledzy codziennie dokładają wszelkich starań, aby tworzyć, budować i sprzedawać samochody o najwyższej jakości. Wysoka sprzedaż i zadowoleni klienci są dla nas największą nagrodą za nasz wysiłek" – dodał Bernd Osterloh, Przewodniczący Rady Zakładowej Koncernu.

Marka Volkswagen produkuje modele i podzespoły w 35 fabrykach zlokalizowanych na całym świecie. W Niemczech są to zakłady w: Wolfsburgu, Brunszwiku, Kassel, Emden, Hanowerze, Zwickau, Salzgitter, Dreźnie i Chemnitz. W Polsce koncern posiada zakłady w Poznaniu, gdzie wytwarzane są modele Caddy i Transporter oraz zabudowy specjalne, a także w Polkowicach, gdzie produkowane są silniki wysokoprężne.