Kto z nas nie lubi jeździć szybko? Kto nie lubi sprawdzać swoich umiejętności w poślizgu?

Specjalnie dla fanów motoryzacji, ale również tych, którzy wykonują swoją pracę przy użyciu samochodu, została stworzona nowa Szkoła Doskonalenia Techniki Jazdy Driver Academy. Łączy w sobie wiedzę profesjonalistów z nutką adrenaliny wynikającej ze sportowych korzeni ludzi, którzy ją stworzyli.

Szkolenia odbywają się 30 min. od Warszawy, na nowiutkim torze wyścigowym w Słomczynie, gdzie trenować możemy zarówno technikę bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz jazdę sportową.

Co w tym niezwykłego? Otóż Szkoła ta, jako jedyna łączy treningi z jazdą sportową oraz jako pierwsza w Polsce prowadzi szkolenia dla kierowców samochodów dostawczych do 3.5 tony.

Czy wiecie, że w 2015 r. na drogach UE życie straciło 26 tys. osób? * Niestety Polska pod względem ofiar śmiertelnych zajmuje niechlubne, najgorsze miejsce w Europie.

Tylko dzięki szkoleniom organizowanym w bezpiecznych warunkach, jesteśmy w stanie nauczyć się prawidłowych odruchów i reakcji za kierownicą. A od kogo mielibyśmy się uczyć właściwiej techniki, jak nie od Mistrzów?

Driver Academy to szkoła prowadzona przez najlepszych instruktorów w Polsce z międzynarodowym doświadczeniem w sportach motorowych!

Głównym celem szkoleń jest nauczenie prowadzenia pojazdu w sposób bezpieczny i kontrolowany. Dobry kierowca, to kierowca świadomy możliwości swojego pojazdu, własnych umiejętności oraz warunków na drodze.

To, co wyróżnia Driver Academy, to możliwość połączenia szkolenia standardowego z elementami jazdy sportowej. Umiejętności, jakich nabywamy w trakcie jazdy sportowej dostarczają wyjątkowej dawki adrenaliny oraz brutalnie pokazują, jak wiele umiejętności brakuje „zwykłym kierowcom”.

Czy wiecie, że w 2016 roku, wśród ogółu sprawców – kierujących pojazdami w Polsce, najliczniejszą grupę (76,1%) stanowili kierujący samochodami osobowymi? Byli oni sprawcami ponad 22 tys. wypadków drogowych, natomiast kierowcy samochodów dostawczych do 3.5 tony spowodowali prawie 1 300  wypadków!** Z tego powodu Driver Academy organizuje szkolenia nie tylko dla kierowców samochodów osobowych, ale również dostawczych do 3.5 tony. Co ciekawe, kierowcy samochodów dostawczych powodują najgorsze w skutkach wypadki w Europie, a Driver Academy, jako pierwsza w Polsce Szkoła przygotowała profesjonalny program szkolenia. Jest to tym bardziej istotne, że kierowcy samochodów dostawczych do 3.5 t poruszają się na podstawie zwykłego prawa jazdy kat B i nie są zobowiązani do dodatkowych kursów doszkalających i egzaminów państwowych, w przeciwieństwie do kierowców samochodów ciężarowych. Ten fakt wyjaśnia tak drastyczne statystyki związane z tą grupą kierowców.

Doskonalenie techniki jazdy to niezwykle przydatne szkolenia, ale również doskonały, edukacyjny pomysł na organizację eventu firmowego, mającego na celu podniesienie umiejętności kierowców i integrację – w jednym!

Z Driver Academy trenujemy zarówno indywidualnie, jak również w grupach prywatnych i firmowych. Szczególnie w okresie zimowym zachęcamy do treningu techniki jazdy w bezpiecznych warunkach na torze.

Więcej o szkoleniach znajdziecie na www.driveracademy.pl

*Dane pochodzą ze statystyk opublikowanych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

** Dane pochodzą w raportu „Wypadki drogowe w Polsce 2016” Komendy Głównej Policji, Biura Ruchu Drogowego