Został zatrzymany w areszcie. Przesłuchanie odbyło się następnego dnia.

W połowie listopada — przypomniał oficer prasowy komendy miejskiej policji w Krośnie Paweł Buczyński — w wyniku obywatelskiego ujęcia mężczyźnie uniemożliwiono kontynuowanie podróży.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

"Policyjne badanie wykazało wówczas ok. 1,6 promila alkoholu w jego organizmie, czego efektem było zatrzymanie przez funkcjonariuszy jego prawa jazdy" - wyjaśnił Buczyński.

W tej sprawie 70-latek we wtorek (29 listopada) zgłosił się na przesłuchanie w komisariacie policji w Jedliczu. W jego trakcie miał usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, którego dopuścił się w połowie listopada.

Jednak zamiast na przesłuchanie, trafił do policyjnego aresztu. Policjantka, która miała przesłuchać mężczyznę, zwróciła uwagę, że znajduje się on pod widocznym wpływem alkoholu.

"Badanie stanu trzeźwości wykazało ok. 2 promile alkoholu w jego organizmie, co wykluczyło możliwość przeprowadzenia czynności procesowych. Mężczyzna na przesłuchanie przyjechał swoim Volkswagenem" - poinformował oficer prasowy.

70-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu przesłuchany następnego popołudnia. Usłyszał dodatkowy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a na poczet przyszłej kary zastosowano tymczasowe zajęcie jego samochodu.

Autor: Alfred Kyc