• Jedną z najpopularniejszych usług w 2019 roku było sprawdzanie swojego konta punktowego
  • W sumie przez 12 miesięcy kierowcy sprawdzili online liczbę punktów karnych aż 535 814 razy
  • Jeszcze większą popularnością cieszy się rządowy serwis o historii pojazdu. Skorzystano z niego 129 859 339 razy

Ministerstwo Cyfryzacji chwali się wynikami cyfrowej administracji. Według ministra Marka Zagórskiego ubiegły rok był pod wieloma względami rekordowy. Nigdy wcześniej tak chętnie nie korzystano bowiem z usług e-administracji. Spory udział mają w tym kierowcy.

Okazuje się, że jedną z najpopularniejszych usług w 2019 roku było sprawdzanie swojego konta punktowego (do skorzystania z usługi potrzebny jest tzw. profil zaufany, który możemy założyć m.in. za pośrednictwem banku). W ciągu roku odnotowano ponad 0,5 mln weryfikacji. W sumie przez 12 miesięcy kierowcy sprawdzili online liczbę punktów karnych aż 535 814 razy. Niestety, nie podano jaki w tym udział miały np. poszczególne rodzaje urządzeń (czy sprawdzano częściej przez smartfon czy też przez przeglądarkę w tradycyjnym komputerze).

Kupujesz używane auto? Zobacz, jak sprawdzić jego historię przez internet

W ubiegłym roku odnotowano także rekord, do którego szczególnie przyczynili się zmotoryzowani. Ogromną popularnością cieszył się bowiem rządowy serwis historiapojazdu.gov.pl. W 2019 roku skorzystano z bezpłatnej usługi aż 129 859 339 razy. Niewykluczone, że w tym roku uda się ustanowić jeszcze lepszy rezultat. Aby sprawdzić historię auta nie trzeba bowiem zakładać tzw. profilu zaufanego, który jest niezbędny w przypadku kontroli swojego konta punktowego.