Osiem samochodów terenowych przemierzy blisko 4000 km po bezdrożach Ukrainy, Rumunii, Serbii, Czarnogóry, Bośni iHercegowiny, Chorwacji, Węgier, Słowacji i Polski.

Od 1 do 16 sierpnia załogi Rajdu Bezdroża Trophy pokonają górskie premie iodcinki specjalne, zasmakują traperskiego życia w budowanych przez siebieobozowiskach, będą delektować się bałkańskim barwnym korowodem trębaczy nafestiwalu w Gucy a także spłyną pontonami górską rzeką Tarą. "Zaplanowana trasawyprawy Bezdroża Trophy to rodzynki wybrane z ciasta - składasię znajładniejszych i najbardziej egzotycznych odcinków pokonanych przez nas wostatnich latach podczas wypraw na Ukrainę, do Rumunii, Serbii i Czarnogóry -mówi Mariusz Pietrzycki, szef rajdu i autor jego trasy z firmy Akteon,właściciela portalu Podroze4x4.pl.

Rajd jest organizowany w ramach jubileuszu 10-lecia istnienia WydawnictwaBezdroża na rynku wydawniczym. Dlaczego na trasę rajdu wybrano górzyste terenyUkrainy, połoniny Rumunii czy serbską Gucę z niezwykle klimatycznym festiwalemtrębaczy? "Ponieważ właśnie te piękne i jeszcze dzikie tereny opisane zostały wprzewodnikach Bezdroży, by pomagać zachwycić się podróżowaniem" - odpowiadaTomasz Ostrowski, dyrektor wydawnictwa Bezdroża.

W 32 osobowej grupie jedzie 10 kobiet i czwórka dzieci. Najmłodsza uczestniczka rajdu ma... 5 lat – Martynka Chmielewska jedzie razem z rodzicami i bratem.