Rajd Bułgarii ułożył się dobrze dla Michała Sołowowa i Macieja Barana. Polacy co prawda zajęli szóste miejsce i zdobyli w sumie trzy punkty, ale "oczka" rozdzieliły się korzystnie. Za wyniki etapowe Simon Jean-Joseph wywalczył cztery punkty, Dimitar Iliew i Volkan Isik - po trzy oraz Corrado Fontana i Krum Donczew - po jednym. Renato Travaglia, z którym Michał dzielił drugą pozycję: Rajdu Bułgarii nie ukończył.

Szanse na dobry rezultat w mistrzostwach zostały więc przedłużone, choć "odskok" Dimitara Iliewa jest niebezpieczny. Jedno jest pewne - bez zajmowania wyższych lokat, punktowania na etapach będzie bardzo trudno o końcowy sukces...

Tomasz Czopik i Glib Zagorij debiutowali w Fiacie Grande Punto Super 2000. O ich wyniku przesądziła przebita opona. Szkoda, albowiem Tomek mógł zająć wyższe miejsce. Dla niego ważnym było jednak to, że mógł sprawdzić i lepiej poznać nowy samochód. szkoda tylko przynajmniej jednego, straconego punktu.

Warto zwrócić uwagę, że podczas Rajdu Bułgarii przebite opony należały do rzadkości.

Czopik oświadczył oficjalnie, że nie będzie już startował w tym sezonie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, koncentrując się na występach zagranicznych.

Oficjalne wyniki Rajdu Bułgarii zostały zawieszone do czasu konsultacji z Komisją Techniczną FIA. Taką decyzję podjął Zespół Sędziów Sportowych po kolejnym proteście, w którym zarzucono niezgodności z regulaminem technicznym w samochodzie zwycięzcy, Dimitara Iliewa. Poniższe rezultaty należy więc traktować jako nieoficjalne.

NIEOFICJALNE WYNIKI RAJDU BUŁGARII

NIEOFICJALNA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW EUROPY - RAJD BUŁGARII

NIEOFICJALNA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW EUROPY (PO 7 RUNDACH)

MiejsceKierowca Punkty1. Dymitar Iliew432. Michał Sołowow 322. Renato Travaglia294.Simon Jean-Joseph275. Volkan Isik256.Enrique Garcia Ojeda247. Andrea Navarra208. Nicolas Vouilloz 178.Tomasz Czopik 1610. Juraj Šebalj1511. Corrado Fontana1312. Krum Donczew913. Antonin Tlustak614. Ercan Kazaz 1